На платформу agrostatus.org, яка була організована Міністерством аграрної політики та продовольства України, надійшло понад 2 тисячі заявок від аграріїв щодо нестачі пального. За попередніми підрахунками, йдеться про понад 40 тис. тонн.

Про це повідомив радник міністра агрополітики Денис Паламарчук під час онлайн-зустрічі Trend&Hedge Club.

«Результати, отримані з платформи agrostatus.org, свідчать, що найбільша проблема у аграріїв сьогодні з пальним. Дефіцит, за нашими розрахунками, складає до 80%. Наразі це питання вирішується на рівні уряду та Офісу Президента», — зазначає Денис Паламарчук. 

Він наголосив, що з огляду на те, що в Україні прибрали акциз на пальне, знизили ПДВ до 7%, запровадили нову цінову формулу, ціни стабілізуються, і будуть організовані безперебійні поставки. 

«Із ЗЗР є також певні проблеми, забезпеченість складає близько 50%, але треба розуміти, що цього року не буде змоги засіяти всі заплановані  площі в Україні. До того ж ще маємо 1-1,5 місяці, щоб довезти ЗЗР із Європи», — запевняє Денис Паламарчук. 


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Аграрії в умовах війни. 7 випробувань для України і світу Аграрії в умовах війни. 7 випробувань для України і світу

В умовах війни українські сільгоспвиробники не лише боронять Батьківщину, але й працюють на аграрному фронті для забезпечення продовольчої безпеки країни. 

Посівна-2022. Спеціальна платформа закриває потреби Посівна-2022. Спеціальна платформа закриває потреби Мінагрополітики запустило платформу для допомоги аграріям у проведенні посівної-2022. Її мета — з’ясувати, які потреби мають аграрії для успішного старту посівної та допомогти ці потреби покрити за рахунок фондів коштів держави й міжнародної підтримки.

Мультимедіа