В агросектор України прийшли британські IT-технології

10 лютого 2019, 11:57 5297

Британська компанія Hummingbird Technologies з 2019 року виходить на український ринок. Офіційним представником в Україні виступає інтегратор технологій точного землеробства компанія SmartFarming.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Hummingbird Technologies — британський стартап, що співпрацює з понад 100 агрокомпаніями в 6 країнах світу. В 2018 році стартап залучив $4,1 млн інвестицій, і став першою AgTech компанією, в яку інвестувало Європейське космічне агентство.

Hummingbird фокусується на трьох ключових напрямках:

1) зменшення/оптимізація внесень добрив та ЗЗР;

2) збільшення врожайності;

3) надання повної інформації для прийняття раціональних рішень.

Як зазначається, Hummingbird використовує всі три технології дистанційного зондування: знімки з дронів, малої авіації та супутникові знімки. В поєднанні з даними про погоду та ґрунт, знімки обробляються з використанням алгоритмів машинного навчання та штучного інтелекту для прогнозування врожайності, управління рівнями забезпечення азотом та для діагностики захворювань посівів.

«Наша платформа може виявляти бур'яни, наявні, наприклад, на соняшниковому полі. На основі цієї інформації готується план диференційованого внесення гербіцидів. Це дозволить агровиробникам суттєво зекономити на ЗЗР», — директор з розвитку Hummingbird Technologies в Україні Вадим Кононенко.

У 2019 році Hummingbird Technologies планує надавати рішення для наступних культур: озима пшениця, соняшник, кукурудза, озимий ріпак, цукровий буряк, картопля. Використовуючи платформу, агровиробники отримають можливість створювати: план диференційованого внесення азоту; карти наявності бур'янів перед посівом та в міжряддях; план диференційованого внесення гербіцидів; розрахунок густоти посівів; розрахунок площ рослинного покриву і прогнозування врожайності; моделювання режимів зрошення.

В Україні Hummingbird розраховує забезпечити економію гербіцидів на рівні 20%. Такого показника вдасться досягти при вирощуванні кукурудзи та соняшнику в разі виконання усіх цільових рекомендацій, що готує платформа.

Унікальність рішень Hummingbird полягає в тому, що вони застосовуються для конкретних культур, з урахуванням всіх особливостей їх розвитку. Це дозволяє визначити ключові проблеми, з якими зіштовхується аграрій, і пропонувати ефективні рішення. Завдяки алгоритмам машинного навчання аналіз виконується автоматично, що дозволяє обробляти великі ділянки полів в короткий строк.


Для довідки: Hummingbird — платформа, що дозволяє збирати та аналізувати дані, отримані з дронів, малої авіації та супутникових знімків, і за допомогою алгоритмів машинного навчання проводити комплексний аналіз стану посівів.