Урожайність зернових в Україні очікується вище середньої

14 липня 2022, 16:00 1408

Перші результати збиральної кампанії показують, що врожайність зернових в Україні трохи нижча, ніж минулого рекордного року, але все одно вища від середньої за останні п’ять років.

Про це в ефірі телемарафону заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє Мінагрополітики.

«Наші аграрії не економили на технології, яку закладали під озимі культури, тому якість збіжжя хороша — як для продовольчих, так і для кормових цілей (фуражне зерно). Впевнено вже можемо говорити, що Україна буде з хлібом», — зазначив він, додавши, що наразі жнива вже розпочались в усіх областях України.

Водночас, за словами Тараса Висоцького, окупанти вдаються до варварських методів знищення нового врожаю на тимчасово окупованих територіях. Так, у 5-7 областях щоденно фіксуються факти свідомого підпалу окупантами українського збіжжя — загалом це декілька тисяч гектарів.

«З погляду кожного окремого фермера це, звісно, велика трагедія. Усі ці та інші втрати фіксуються для подальшого відшкодування через репараційні кошти або із заморожених активів. Проте з погляду національної продовольчої безпеки це не ті площі, які можуть нести загрозу. Ми націлені зафіксувати все це і за першої можливості допомогти тим аграріям, чиї поля підпалюють окупанти», — підкреслив Висоцький.