Одне з найкращих насіннєвих господарств України запрошує аграріїв на День поля

14 червня 2023, 11:15 1378

Державне підприємство «Експериментальна база «Дачна» Селекційно-генетичного інституту НААН 15 червня 2023 року запрошує аграріїв на всеукраїнський День поля. Сьогодні Селекційно-генетичний інститут НААН і мережа його дослідних господарств залишаються чи не єдиним діючим острівцем науки на півдні, що може забезпечити агровиробників якісним та доступним насінням вітчизняної селекції необхідних репродукцій.

Як розповідає директор господарства Михайло Семеніхін, у своєму розпорядженні ДП «ЕБ «Дачна» має більше 100 сортів і гібридів, при цьому вони передбачені персонально для кожного регіону.

«Щорічно в нашому господарстві вирощується від 22 до 25 сортів високоврожайної озимої пшениці, 5 — озимого ячменю, 6 сортів ярого, а також нові сорти гороху та інших культур. В сортименті «Дачної» є сорти, за морфологією схожі на європейські, але з більш високою продуктивністю та адаптовані до місцевих умов; сорти з комплексним імунітетом; сорти напівкарликового типу», — зазначає Михайло Семеніхін.

За словами директора Селекційно-генетичного інституту Вячеслава Соколова, сорт і насіння стають найбільш доступним і ефективним засобом забезпечення сільгоспвиробництва, адже кожен новий сорт і сортозаміна може дати 15-20% додаткового врожаю, а сортооновлення високоякісним сортовим насінням високих репродукцій забезпечує ще 10-15% урожаю зернових культур. 

Для середніх і низьких агрофонів науковці рекомендують групу високорослих сортів напівінтенсивного типу: Пилипівка, Журавка одеська, Місія одеська, Нива одеська та нові сорти Покровська та Спадщина одеська.

Група сортів інтенсивного типу універсального використання представлена 27 сортами з різною позитивною реакцією на агрофон: з більш високою реакцією кращі сорти — Мудрість одеська, Катруся одеська, Оранта одеська, Октава одеська, Перспектива одеська та ряд нових сортів — Основа одеська, Вигода одеська, Удача одеська.

«Найбільш вагомим досягненням СГІ є сорти екстрасильної пшениці, які за хлібопекарськими якостями знаходяться на рівні кращих світових досягнень ярої канадської пшениці — Зиск, Гладь, Вагома, Мудрість одеська, Кантата одеська, Октава одеська, Оптима одеська. В умовах змін клімату великого значення набувають і ранньостиглі сорти — Кругозір, Фортеця, Манера одеська, Основа одеська, Довіра одеська, які уникають найбільш згубних посушливих умов і розвантажують збирання урожаю», — додає Вячеслав Соколов.

Нові сорти різних сільськогосподарських культур можна буде побачити учасникам Дня поля на дослідному демонстраційному полігоні. Цікавою і наукоємкою буде і пленарна частина заходу, під час якої провідні вчені-селекціонери розкажуть про свої напрацювання, ідеї та пропозиції щодо правильності ставок при виборі того чи іншого сорту озимих культур.

День поля відбудеться 15 червня в селі Дачне Одеського району Одеської області.

Початок о 10:00.