Власну переробку підприємство закінчило у 2023 році, коли стикнулося з рейдерством. Тоді були заморожені всі рахунки, майно, не могли ні приймати продукцію, ні відвантажувати. Для контрагентів це був шок, особливо для європейських, тому частину партнерів ТОВ «КРОЗ» втратило, до того ж двоє з трьох цих контрагентів більше не повернулися в Україну. Всі ці чинники стали значним викликом для підприємства. Крім того, за деякі контракти, які не змогли виконати, змушені були сплачувати штрафи, що також вдарило по виробництву та іміджу переробника і стало додатковим фінансовим викликом. Банки обмежили доступ до фінансування, і «КРОЗ» став для них ризиковим клієнтом.
Проте 2024 року завод власними силами почав відновлюватися: вдалося перекредитуватися, почали закуповувати сировину для переробки, мали і власне неорганічне зерно. Додали до потужностей 2 цистерни для зберігання та додаткового відстоювання олії об’ємом 200 кубів.
Збір урожаю того року показав дефіцит сировини на ринку. Органічні виробники зерна з півдня, на жаль, вийшли з ринку з об’єктивних причин. До того ж центр України накрила посуха, і аграрії не виходили на високі показники якості зерна. Аналізи показували, що такий врожай недоцільно переробляти, зерно не відповідало вимогам.
«У цей час мала би включитися держава і врегулювати ситуацію з вивезенням зерна, адже публічні цілі одні, а реалії в полях — інші! Я, як виробник агропродукції, розумію, що було би неприємно, якби мене обмежили у вивозі врожаю, але, з іншого боку, Україна не стала би сировинним придатком, і гроші за переробку продукції залишалися би в країні, адже вони дуже потрібні державі, що воює. Наше підприємство, як одне з бюджетоутворюючих на Черкащині, знає, як створювати додану вартість, адже ми так робили і значні податки сплачували до бюджету України. До того ж — це ще й робочі місця для населення. Тому варто було би продовжувати переробку всередині країни, а у нас усе збіжжя вивозиться», — пояснює Ольга Полозова.