Ціни на лохину за тиждень знизилися майже вдвічі

17 липня 2021, 09:00 5463

Ціни на лохину як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках за тиждень знизилися щонайменше на 40%.

Про це у коментарі AgroPortal.ua повідомив директор компанії «Бетек» Андрій Борисенко.

За його словами, це зумовлено погодними особливостями цього сезону. Він довго відтягувався через холодну весну, почався пізно, але стрімко і дуже масово. Після холодної весни відбулося різке потепління, і ягода почала швидко дозрівати, хоча й пізніше, ніж зазвичай.

«Початок сезону став досить інтенсивним, і через те, що великі обсяги ягоди почали виходити на ринок, ціни почали екстремально знижуватися. Така тенденція спостерігається як в Україні, так і в Європі. Грубо кажучи, з минулого тижня на сьогоднішній день ціни на лохину знизилися майже вдвічі — щонайменше на 40%. Це говорить про те, що масові поставки ягоди спричинили колапс», — говорить Андрій Борисенко.

Також він упевнений, що цей рік для лохини буде дещо кращим, ніж минулий, але через те, що багато сортів пошкоджено морозами, спрогнозувати урожайність зараз дуже складно.

«Обсяги виробництва лохини в цілому будуть кращими, ніж минулого року, але все одно вони будуть низькими. Низькі температури, що були взимку, все одно глобально вплинуть на урожайність. Можливо, не всіх сортів, але деяких точно», — впевнений Андрій Борисенко.

Щодо якості ягоди, то, за його словами, цього року вона також буде дещо кращою за минулорічну.


Віктория Євтушенко, AgroPortal.ua