Як на ринку вибрати якісний мед

17 червня 2021, 07:25 2238

На Луганщині бджолярі почали качати перший мед у сезоні-2021. У більшості з них — мед з акації.

Бджолярка Ірина Васильєва качає мед неподалік міста Сватове, що на Луганщині. На її пасіці цьогоріч є мед з акацій, але погода вплинула на його кількість. Коли зацвіли акації, почалися дощі.

«Бджілки кілька днів не могли вилітати, це позначилося на врожайності першого меду в цьому сезоні. Зараз качаємо мед з акацій, також цвіли сади, чорноклен — це все перший мед», — розповіла Васильєва.

Мед на пасіці у місті Старобільськ качає бджолярка Вікторія Волошина. Планує продавати в роздріб постійним покупцям по 200 грн за кілограм.

«Взяток у бджіл перервався через погоду. Один рій на моїй пасіці приніс чистий акацієвий мед, він прозорий, духмяний, в інших вуликах є суміш з різних трав та квітучих дерев», — каже Вікторія.

Бджолярки дають поради, як на ринку обрати мед:

  1. Купуйте мед безпосередньо у виробників, поставте продавцю кілька запитань про мед і пасіку. Бджолярі зазвичай охоче розповідають про себе та свій продукт.
  2. Відвідуйте тематичні ярмарки та фестивалі. На них приїжджають бджолярі та привозять якісний продукт.
  3. Від терміну зберігання мед може змінити колір, тому варто питати бджолярів, якого врожаю мед.
  4. Поцікавтеся, звідки мед. При цьому дізнайтеся, які медоносні культури ростуть у вашому регіоні.
  5. Свіжий мед не ллється, а красиво складається «аркушами» у тару. Дуже рідкий мед свідчить про його недозрілість.
  6. Купуючи мед у стільниках (сотах), придивіться до них: понад 70% мають бути запечатані. Також мед повинен бути однорідного кольору.
  7. Спитайте результати дослідження — на кожному ринку їх проводять перед продажем партії меду. Також деякі виробники мають сертифікати якості.

AgroPortal.ua за матеріалами Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України»