Анна Старчик створює портрети з кави. Малює родини, закоханих та знаменитостей. Художниця родом із Києва. Останні сім років живе в місті Шостка, що на Сумщині. З food-art майстринею вдалося поспілкуватися AgroPortal.ua.

До кави-арту Анна Старчик виготовляла біжутерію, аксесуари, іграшки, прикраси, сувеніри, займалася вишивкою. Її окремий проект та спільний проект з дизайнеркою Іриною Каравай брали участь у конкурсі Swarovski.

П’ять років тому свій вітражний живопис жінка виставила на продаж. Це була благодійна акція.

«Збирали гроші на операцію знайомому. Коли продала роботи, з’явилися простір і бажання робити щось нове», – говорить художниця.

Тоді вона попросила дозволу виставити свої роботи в невеличкій пересувній кав’ярні. «Хотілося створити щось тематичне. Шукала технологію, створила кілька  картин – і їх швидко розкупили», – говорить вона.

Наразі 80-90% продукції жінка реалізовує за місцем проживання. Решта – це замовлення з Києва, Харкова, Запоріжжя, Тернополя, Львова, Чернівців, каже Анна Старчик.

«Якщо робота термінова, для її виконання потрібно кілька годин. Це залежить від розміру та кількості людей, яких треба зобразити», – додає художниця. 

За весь час жінка виготовила близько 1 тис. кавових портретів.

«Одна з найскладніших робіт – це картина, де я малювала дев’ять своїх колег на форматі А3. Сама підбирала фото. Вони були різні. Важко було все це скомпонувати і зробити цілісним та гармонійним», – говорить вона.

За ці роки з’явилося кілька зворушливих історій, пов’язаних з роботами.

«Я зробила портрет акторки Олесі Жураківської і виклала його в інтернет. Відразу ж одна жінка попросила мене його продати. Як гарантію, що для неї це важливо і вона не підведе, скинула спільні з Лесею фото. Вона говорила: куплю за будь-які гроші, якщо це не 500 тисяч», – пригадує художниця.

За її словами, також їй запам’яталася історія з портретом Кузьми. «Його купила прихильниця, відвезла на могилу до Львова. А потім я побачила цю роботу у домі батьків Кузьми, в одній з телепрограм», – згадує Анна Старчик.

Вона говорить: найбільше їй подобається малювати закохані пари.

«Вони – особливі, ніжні, чуттєві. І, безумовно, люблю зображувати своїх рідних, а потім дарувати їм портрети», – розповідає художниця.

Своїм досвідом вона ділиться з місцевими жителями: раз на тиждень проводить майстер-класи для дітей та дорослих.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua

Мультимедіа