Техноблог. Як витримати глибину посіву при будь-якій щільності ґрунту (ВІДЕО)

04 травня 2020, 06:09 4761

Все більше аграріїв відмовляються від традиційного обробітку ґрунту заради збереження вологи та переходять на альтернативні способи. У ТОВ «Маяк» на Хмельниччині вже декілька років практикують посів по сидератах, але стикнулися з питанням підбору універсального посівного комплексу.

Минулого року обрали французького виробника — посівний комплекс Sky Easy Drill, а вже цієї весни впевнено діляться результатами: «Спробували зробити посів по сидератах для максимального збереження вологи. Також для нас важливим було те, що посівний комплекс Sky Easy Drill зразу висіває з добривами, безпосередньо в рядок, — розповідає агроном ТОВ «Маяк» Володимир Солодчук. — Головне завдання, яке ми ставили перед сівалкою, — це збереження вологи в ґрунті. Оскільки останніми роками для нас це велика проблема».

Декілька тижнів тому ми розповідали, як в Україну приїжджав технічний консультант компанії SKY Agriculture Антуан Камбієр з метою огляду посівних комплексів, які знаходяться в українських господарствах.
Одне з удосконалень посівного комплексу Sky Easy Drill у ТОВ «Маяк», яке здійснила компанія «Суффле Агро Україна», — заміна висівного диску та встановлення нового анкера.

 

«Ми зробили його випуклої форми для того, щоб довше працював і не було потреби у частій заміні. Тепер диск став більш надійним і міцним. Заміну зробили безкоштовно, — розповідає менеджер з розвитку продажів сільськогосподарської техніки компанії «Суффле Агро Україна» Роман Яценко. — Також ми змінили висівний анкер, який прилягає до диску, щоб рештки взагалі не потрапляли між диском та анкером, і можна було сіяти по великих рештках без забивання та не зупиняти роботу. В наступних сівалках уже буде встановлюватись удосконалений диск та анкер».

Роман Яценко додає, що така випукла форма зменшує вібрацію самого диску, тому він надійно прорізає та відгортає ґрунт.

У ТОВ «Маяк» за весняний період уже посіяли соняшник (200 га) з шириною міжряддя 34 см з додаванням добрив у насіннєве ложе, ярий ячмінь (250 га) насінням від компанії «Суффле Агро Україна» та силосну кукурудзу (165 га). У планах господарства на цю весну посів сої.

Посів ярого ячменю сорту Квенч здійснювали з нормою висіву 3,5 млн/га по традиційному обробітку ґрунту. Керівник агрономічного відділу «Суффле Агро Україна» Микола Матвійчук відмічає ідеально витриману глибину загортання — 2 см і хороший розвиток кореневої системи.

Микола Матвійчук
Микола Матвійчук

«Найважливішим в агрономії є глибина загортання насіння. Саме Sky Easy Drill працює на двох опорних колесах, тому ідеально копіює поверхню ґрунту та витримує глибину посіву незалежно від щільності ґрунту», — говорить Микола Матвійчук.

Посіви озимої пшениці після люцерни та після сидеральних культур також мають хороший розвиток кореневої системи. Посів здійснювався на глибину 1,5 см. Тут керівник агрономічного відділу «Суффле Агро Україна» також відмічає, що можливість тримати глибину при будь-якій щільності ґрунту є найбільшою перевагою сівалки.

Посів ріпаку в господарстві також був здійснений за традиційною технологією — оранка, вирівнювання площі компактором та посів сівалкою Sky EasyDrill.

У компанії «Суффле Агро Україна» досить потужний агрономічний відділ, який здійснює агрономічний супровід для клієнта. Саме агрономи компанії обрали посівні комплекси від французького виробника SKY Agriculture, якого впевнено можна рекомендувати. Агрономи в постійному контакті з фермерами і знають їхні потреби. Тому підібрали французьку компанію SKY Agriculture як найбільш ідеальний варіант для українського фермера.


«Суффле Агро Україна» під власним брендом Soufflet Seeds здійснює продаж насіння кукурудзи, пшениці, сої, соняшнику, ріпаку, ячменю та гороху.
Серед продуктів компанії:

  • FERTEQ — підживлення та стимуляція рослин протягом усього періоду вегетації;
  • GUARDTEQ — високоякісні засоби захисту рослин;
  • ADTEQ — забезпечення максимального ефекту від використання засобів захисту;
  • SOILTEQ — технології та продукти, орієнтовані на підтримку родючості ґрунту.

Також «Суффле Агро Україна» надає повний пакет послуг щодо закупівлі, доставки, обробки та зберігання зерна сільськогосподарським підприємствам. Є три зовнішніх елеватори, загальна потужність яких складає 170 тис. тонн.

«N.B!» Названо найкращі елеватори України 2019


Для довідки: компанія «Суффле Агро Україна» є ексклюзивним дистриб’ютором техніки виробництва SKY Agriculture i представляє на ринку України 2 посівних комплекси — MaxiDrill та EasyDrill. Обидва агрегати виготовляються у Франції на заводах компанії Sulky, яка вже відома українським фермерам як виробник розкидачів мінеральних добрив.