Сівозміна в господарстві досить широка — 7–8 культур, тому покривні суміші дають можливість працювати максимально ефективно. Аграрій зазначає, що багато хто говорить, що за технології No-till спостерігається просідання врожайності. У його практиці такого не було: 2012 року господарство відмовилося від оранки, а 2016-го перейшло на вирощування покривних культур, і врожайність при цьому не просіла. Значить, технологія працює, покривні культури насичують ґрунт органікою, що дає змогу не втратити, а навіть примножити врожайність.
«Вирощування цукрового буряку за системою No-till ми впровадили разом із компанією «Суффле Агро Україна», працювали над проєктом спільно. І методом випробування 2019 року вирішили засіяти всього 1 га буряками. Результат вдався, врожайність не була меншою за вирощування коренеплодів на глибокому розпушуванні (оскільки я від оранки відмовився, застосовували глибоке розпушування на 30 см). Ми отримали максимальну врожайність — до 90 т/га, і зниження показника цукристості також не було. Цей приклад надихнув мене й надалі випробовувати технологію No-till», — розповідає Віталій Рудченко.
Загалом, за його словами, вирощувати буряки цукрові за «нулем» — це досить незвична справа, але можлива. Крім того, аграрій уже шість років вирощує сидеральні суміші й не має проблем із ґрунтом. Використовуючи органічні добрива, курячий послід або гній (посліду вносять 2,5-3 т/га, а гною — 10 т/га), у господарстві інокулюють органічними добривами ґрунт, насичуючи його бактеріями, мікроорганізмами і грибами. Тож відбувається баланс поживних речовин, і ґрунт позитивно впливає на рослини.