Україна збільшила виручку від експорту плодів і ягід у майже 1,7 рази

23 квітня 2018, 14:35 3471

Вартість експорту Україною плодів та ягід у першому кварталі 2018 року склала $57 млн, що на 68% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Укрсадпром».

Як зазначається, головними продуктами в товарній структурі вітчизняних поставок за кордон у поточному році стали волоські горіхи ($42 млн), заморожені ягоди ($10 млн), а також яблука і груші ($5 млн). З перелічених груп продукції лише по заморожених ягодах зафіксоване зменшення кількісних та вартісних обсягів експорту. Обсяг вивезених з України волоських горіхів зріс з 7 до 13 тис. тонн, а яблук і груш — з 6 до 14 тис. тонн.

Найбільшим попитом вітчизняна продукція садівництва, як і раніше, користується в країнах Європейського Союзу, які забезпечують близько 60% доходів українських експортерів. Основні закупівлі плодів і ягід в нинішньому році у нас здійснили Франція (на суму $6,9 млн), Туреччина ($6,5 млн), Польща ($4,0 млн), Білорусь ($3,7 млн), Греція ($3,5 млн), Німеччина ($2,8 млн) та Нідерланди ($2,7 млн).

«У той же час імпорт плодово-ягідної продукції в Україну в січні-березні 2018 року становив $143 млн, однак він переважно формується за рахунок екзотичних фруктів (цитрусових, бананів та ін.). Якщо враховувати лише традиційні для України плоди і ягоди, то загальне позитивне сальдо зовнішньої торгівлі для нас дорівнює $40 млн Відзначимо наше додатне сальдо у торгівлі зернятковими плодами, яке в останні роки було від»ємним», — говориться у повідомленні.

Яблука українського виробництва реалізуються поки що переважно в країнах СНД та Євросоюзу, а саме Білорусі, Молдові та Швеції, на які сумарно припадає понад 85% вартості їх експорту. Середня експортна ціна яблук у цьому році перевищила $320/т.