Як говориться у повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, під час цього раунду переговорів сторони обмінялися оновленими пропозиціями щодо ступеня лібералізації ринків товарів та послуг. Найактивніше обговорювали доступ до ринків сільськогосподарських та промислових товарів, доступ до ринків послуг сторін, визначення преференційних правил походження, електронну комерцію, інтеграцію положень конвенції Пан-Євро-Мед, угоди СОТ про сприяння торгівлі.
«Цей раунд надзвичайно важливий для активізації переговорного процесу. Про це свідчить той факт, що сторони використали дану можливість для детального розгляду питань доступу до ринків сільськогосподарських товарів. Робота над угодами про вільну торгівлю важлива, бо це відкриття нових експортних ринків та збільшення можливостей на існуючих ринках», — зазначила у ході восьмого раунду переговорів заступник міністра — торговий представник України Наталія Микольська.
Для довідки: за 8 місяців 2017 р. експорт товарів до Туреччини склав $ 1,6 млрд і збільшився на 16,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 р.

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Від льону до готової продукції: фермери на Миколаївщині розвивають власну переробку

На Полтавщині школярів навчають керувати трактором за допомогою VR-тренажерів

Після запуску ЗВТ між Україною та Туреччиною першою великою подією для бізнесу стане AgroFoodSummit 2026, який 24–25 вересня відбудеться у Мерсіні — стратегічному середземноморському порту, що є одним із головних логістичних хабів для міжнародної торгівлі агропродукцією.

Туреччина з 29 липня дозволила експорт борошномельної пшениці, скасувавши заборону, що діяла з березня 2025 року.

У Туреччині розпочали впровадження нових сортів пшениці, стійкіших до посухи та погодних стресів.

Туреччина з 4 серпня 2026 року посилює фітосанітарний контроль під час імпорту, експорту, реекспорту та транзиту рослин і рослинної продукції.

Ратифікація угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Туреччиною відкриває додаткові можливості для українського агросектору та не несе для нього суттєвих ризиків, однак держава має приділити більше уваги підтримці вітчизняного тепличного господарства.

Угода про вільну торгівлю з Туреччиною коштуватиме Україні зниження ВВП на 1,5% в середньостроковій перспективі.

Верховна Рада України ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.

Нову комунікаційну платформу з акцентом на цифровізацію агросектору запущено в Україні.

