Експерт: Забур’яненість може призвести до втрати 30% врожаю соняшнику та до 50% — сої

04 травня 2020, 10:20 2140

Найшкодочинніші бур’яни, які навесні розвиваються значно швидше, ніж культурні рослини, щорічно спричиняють суттєві втрати врожайності сільськогосподарських культур. Особливо негативно високий рівень забур’яненості впливає на посіви сої та соняшнику, в т.ч. стійкого до імідазолінонів.

Про це повідомляють фахівці компанії UKRAVIT.

«Високий рівень забур’яненості посівів соняшнику, стійкого до імідазолінонів, та сої однорічними дводольними та злаковими видами бур’янів негативно відбивається на врожайності цих культур, — підтверджує керівник агрономічного департаменту UKRAVIT Олександр Мигловець. — Так, за несвоєчасного контролю бур’янових угруповань аграрій може втратити до 30% і більше врожаю соняшнику та до 50% — сої. Тому в умовах весни-2020 я б рекомендував обов’язково застосовувати гербіциди широкого спектру дії, що здатні забезпечити високоефективний і тривалий захист культурних рослин на початкових етапах росту та розвитку».

Цим характеристикам, за словами Олександра Мигловця, повністю відповідає системний гербіцид Імі-Віт (імазамокс, 40 г/л). Діюча речовина препарату, потрапляючи до меристемних тканин або ділянок росту бур’янів, спричиняє порушення синтезу білків, що призводить до їх загибелі. А допоміжні речовини, що входять до складу гербіциду, підвищують ефективність його засвоєння сегетальною рослинністю.

Олександр Мигловець відмічає, що Імі-Віт контролює широкий спектр дводольних і злакових видів бур’янів у посівах соняшнику, стійкого до імідазолінонів, і сої — амброзія полинолиста, гірчаки, грицики звичайні, лобода біла, осоти, гірчиця польова, щириця, мишій (види) тощо. А завдяки своєму механізму дії він однаково ефективно діє як на вегетативну частину, так і на кореневу систему бур’янів. При цьому за достатньої ґрунтової вологи препарат здатний стримувати появу наступних хвиль сходів бур’янів, тож за своєчасного та правильного застосування буде достатньо однієї обробки на сезон.

Норма витрати препарату в посівах соняшнику, стійкого імідазолінонів, становить 1,0-1,2 л/га, сої — 0,75-1,0 л/га. Максимальна ефективність забезпечується за умови якісного покриття усієї листкової поверхні сегетальної рослинності.