На Пирятинському сирзаводі не виключають зупинку підприємства

28 грудня 2021, 16:20 307

Джерело фото: poltava.to

«Пирятинський сирзавод» (входить в структуру «Молочного альянсу») попередив партнерів, що з 1 січня 2022 р. змушене буде частково виконувати заявки на продукцію з подальшою зупинкою виробництва.

Відповідний лист генеральний директор ТОВ «Пирятинський сирзавод» (АТ «Молочний альянс») Володимир Бартошак направив комерційним партнерам підприємства, пише видання «Полтавщина».

Як зазначається, причиною таких дій він назвав зростання ціни на газ удесятеро.

Після стабілізації фінансово-економічного стану «Пирятинський сирзавод» обіцяє відновити виробництво.

Про зростання кількості таких випадків в Укпраїні Спілка молочних підприємств України попередила Президента України. У своєму зверненні експерти зазначили, що стрімке зростання цін на газ з 1 січня 2022 року загрожує зупинкою не лише окремим підприємствам-виробникам молокопродуктів, але й усій молочній галузі.

«Молокопереробні підприємства не в змозі перекрити «космічні» тарифи на газ підвищенням відпускних цін на власну продукцію – адже купівельна спроможність населення знаходиться на низькому рівні. Крім того, торгівельні мережі відмовляються перепідписувати нові договори, в яких передбачене значне зростання цін на молокопродукти. Єдиний вихід в цьому випадку – скорочення виробництва продукції», — наголосили у спілці.

Підприємці наголосили, що низка молокозаводів вже скоротила закупівлі молоко-сировини у агрофірм.

«Отже енергетична криза б’є по всьому ланцюгу у молочній галузі: від виробництва молока до молокопереробки. Виробники молока також недоотримають заплановані доходи і будуть змушені виливати залишки молока та зменшувати рівень реалізаційних цін», — йдеться у заяві.

Зазначається. що запобігти такій загрозі може втручання держави, зокрема, встановлення пільгового тарифу на газ в розмірі 32 тис. грн за тисячу кубометрів. Указаний тариф дозволить молокопереробним підприємствам продовжити виробництво молочної продукції та уникнути продовольчої кризи, наголосили підприємці. 


Для довідки: Група компаній «Молочний альянс» об'єднує Пирятинський і Баштанський сирзаводи, Золотоніський маслоробний комбінат, Яготинський маслозавод, філію «Яготинське для дітей». Підприємства холдингу виробляють молочну продукцію під торговими марками ТМ «Пирятин», «Славія», «Яготинське» і «Яготинське для дітей», «Хопси» та ін.