Найсильніша за останні роки посуха в Чехії загрожує врожаю зернових культур, ріпаку, кукурудзи, картоплі, цукрових буряків, сої, винограду та фруктових дерев.
Про це повідомляє видання Novinky.
За оцінками Чеського статистичного управління, очікується, що врожай зернових буде найслабшим за останні 14 років через спеку та посуху, а у випадку з ріпаком — найнижчим за останній 21 рік. Виробники кукурудзи та цукрових буряків також передбачають спад.
Цього року планується зібрати 6,39 млн т основних зернових культур — на 16,9% менше, ніж попереднього року, вважають у відомстві. Ріпаку намолотять близько 808 тис. т, що становить падіння більш ніж на 20% порівняно з попереднім роком. Очікується, що врожайність кукурудзи та цукрового буряку знизилася на 30-40%.
Погода уже прискорила збирання пшениці, ячменю та ріпаку по всій країні.
Екстремальна ґрунтова посуха охопила 55% сільгоспугідь, і очікується, що площі збільшаться до 70%. Фермери в деяких регіонах уже очікують дефіциту сіна, соломи та інших кормів.
«Ми бачимо найсерйозніший вплив на кормові культури та кукурудзу, де брак кормів може призвести до скорочення поголів'я великої рогатої худоби. Цьогорічна посуха також може вплинути на сільське господарство в майбутні роки», — заявив речник Сільськогосподарської спілки Міхал Прохазка.
Водночас аналітики не прогнозують продовольчої кризи у Чехії через спеку. Запаси зерна залишились з минулого року, тому дефіцит може виникати лише у деяких сегментах, таких як, наприклад, переробка ріпаку.
Посуха у Чехії триває з весни. Березень і квітень були найсухішим періодом з 1961 року.

Датчик справний, а трактор втрачає тягу: де ховалася несправність

Від чорниці до малини: родина на Волині вирощує майже два гектари ягід

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Світові ціни на продовольство у липні 2026 року зросли на тлі спеки, енергетичних ризиків і геополітичної напруженості. Найбільше подорожчали зернові, рослинні олії та цукор.

Сільгоспвиробники Миколаївщини практично завершили збирання ранніх зернових, зернобобових культур та ріпаку. Врожайність цього року виявилася вищою, ніж торік.

Компанія ІМК завершила обмолот озимої пшениці урожаю-2026.

Український експорт зерна у 2026/27 МР становитиме 38-40 млн т, це на 12% менше порівняно з попередніми оцінками.

Виробництво цукру в ЄС та Великій Британії цього сезону може скоротитися до близько 15 млн т — найнижчого рівня з 2015 року. Спекотна погода погіршує стан посівів цукрових буряків, площі під якими скорочуються другий рік поспіль.

Популярний японський чай матча може стати дефіцитним через зміну клімату. Підвищення нічних температур і нестабільна весняна погода в Японії знижують урожайність та погіршують характерний смак чаю.

У Чернігівській області ранні зернові та зернобобові зібрано більш ніж із половини запланованих площ — на понад 150 тис. га.

У Великій Британії фермери одночасно потерпають від браку води, падіння врожайності та нової хвилі спеки, тому попереджають про можливий дефіцит окремих продуктів.

Молочна продукція є стратегічною для органічного сектору України, оскільки тваринництво — невід'ємна частина органічного виробництва. Через зниження попиту на вітчизняному ринку експорт стає надважливим для виробників органічної молочної продукції.