Ціни на рис зросли до 15-річного максимуму

26 травня 2024, 08:40 1074

Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди.

Як пише GrainTrade, Індія, яка є найбільшим світовим продавцем рису, торік запровадила обмеження на його експорт, що вплинуло на ціни. А викликана явищем Ель-Ніньо посуха скоротить виробництво в основному регіоні вирощування — Південно-Східній Азії.

Ціни на тайський білий рис, що є еталоном в Азії, у січні сягнули 15-річного максимуму, потім дещо знизилися, а у квітні знову виросли на 71 $/т — до 649 $/т. Рис є основним продуктом раціону мільярдів жителів Азії та Африки, тому його подорожчання призведе до нових стрибків інфляції.

Повені в Бразилії припали на період збирання урожаю рису, що негативно вплине на виробництво та ціни. У штаті Ріу-Гранді-ду-Сул, де вирощується 70% бразильського рису, негода пануватиме ще кілька тижнів. Минулого тижня президент країни заявив, що внаслідок сильних дощів Бразилії доведеться імпортувати рис та сою, хоча, за даними USDA, вона посідає 9-те місце серед світових експортерів рису.

Додатковою причиною зростання цін є затримка постачань з Південно-Східної Азії, оскільки в Таїланді завершено збирання міжсезонного врожаю, а у В'єтнамі — основного зимово-весняного врожаю. Ці країни посідають 2-ге та 3-тє місце серед світових експортерів рису.

Водночас Індонезія продовжує імпортувати значні обсяги рису, що також підтримує ціни. Обсяги її імпорту на тлі можливої зміни експортних обмежень в Індії надалі впливатимуть на ціни разом із погодними умовами в Таїланді, В'єтнамі та Індії, де явище Ель-Ніньо невдовзі замінить Ла-Нінья.