Стартував прийом заявок на інвестняню

10 серпня 2021, 10:58 2278

Кабінет міністрів України ухвалив усі необхідні підзаконні акти для практичної реалізації закону про інвестнянь.

Відтепер потенційні інвестори можуть подавати відповідні заявки, говориться у повідомленні Міністерства економіки.

Так, на минулому засіданні уряд затвердив Порядок ведення Реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями та перелік відомостей, що входять до нього. Прийняття цієї постанови дозволить належним чином здійснювати моніторинг реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями та контролювати надання державної підтримки.

«Закон про інвестнянь започатковує абсолютно новий підхід підтримки інвесторів. Мінекономіки розробило цілу низку підзаконних актів для імплементації норм закону, щоб процес відбору інвестиційних проектів та надання державної допомоги відбувався прозоро та зрозуміло. Вже бачимо активність бізнесу як вітчизняного так і закордонного. При чому загальні оголошені інвестиції наразі складають понад $1,3 млрд. Основні галузі — агропереробка, виробництво, логістика, транспорт та туризм», — зазначила заступниця міністра економіки України Ірина Новікова.

Законом України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» передбачено підтримку проектів з інвестиціями понад €20 млн. Також серед обов'язкових вимог до проектів — не менше 80 робочих місць із зарплатою, що буде більшою за середню у регіоні на 15%. 

Підтримка бізнесу здійснюватиметься у кількох площинах: звільнення від сплати окремих податків та зборів відповідно до Податкового кодексу України; звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування та комплектуючих до нього, що ввозяться виключно для реалізації інвестиційного проекту. Також можливе надання інвестору переважного права землекористування земельною ділянкою державної або комунальної власності, або надання земельної ділянки державної або комунальної власності у користування (оренду) тощо.