На Полтавщині реалізують проєкт, аналогів якому немає в Україні

29 січня 2022, 09:00 2462

Опішнянська ТГ (Полтавська обл.) розробила Загальний інвестиційний план та довела, що їхній проєкт по суті і є індустріальним парком. Розроблений проєкт громада подаватиме на конкурс Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).

Про це AgroPortal.ua повідомив голова Опішнянська ТГ Микола Різник.

Загальний інвестиційний план передбачає будівництво чотирьох теплиць із опаленням і одного ангару. Вже виготовлена проєктно-кошторисна документація, проведена експертиза. Вартість проєкту — 11 млн грн. 

Теплиці будуть розташовані на території покинутої ферми, такі об'єкти є чи не в кожному селі. 

«Цю ферму хотіли рознести по цеглинках, але ми її інвентаризували, виготовили кадастровий номер і будемо відновлювати, — коментує Микола Різник. — Хтось сміється, що ми повертаємося до колгоспів, але я відповідаю так: витрачати кошти ми всі вміємо, а от заробляти і наповнювати бюджет — це щось нове».

За його словами, основна стратегія держави сьогодні — створення індустріальних парків, на них готові виділяти кошти, але на сьогоднішній день на Полтавщині жодна громада не подала такий проєкт, адже це досить складно, потрібно оформлювати земельну ділянку. 

«Це мегарозвитковий проєкт, аналогів якому немає в Україні. Бо що ще робити на селі? До нас не прийде інвестор, щоб будувати космічні кораблі чи вагони, тому що ми віддалені від обласного центру, а інвесторам потрібні комунікації, зручна логістика. А от працювати на землі може кожен. Зараз наше завдання — максимально зберегти землі. Нехай їх обробляють фермери, холдинги, але якась частина повинна залишатися і в громаді, щоб приносити користь її мешканцям. Поки що на сьогодні я не знаю більш ефективного методу використовувати землю громадами, ніж власноруч її обробляти», — зазначає Микола Різник. 


Валентина Оврас, AgroPortal.ua