Громада може бути ініціатором створення індустріального парку на відповідних землях комунальної власності (ст. 5 ЗУ «Про індустріальні парки»).

Для цього необхідно:

Важливо, щоб земельна ділянка для майбутнього індустріального парку мала зручне розташування, наприклад, біля транспортних шляхів чи основних інженерних комунікацій, була правильної форми, з мінімальними перепадами висот, задовільним рівнем ґрунтових вод та ґрунтовим покривом, сприятливим для будівництва та обслуговування промислових об’єктів.

Орган місцевого самоврядування як ініціатор створення індустріального парку при підготовці концепції такого технологічного майданчика може «програмувати» майбутню структуру своєї економіки, визначаючи:

Передбачається, що органи місцевого самоврядування зможуть надавати пільги щодо сплати місцевих податків для учасників індустріальних парків (звільнення або зменшення ставок податку на майно), за кошти місцевого та державного бюджетів забезпечити розвиток відповідної інфраструктури індустріальних парків, що значно понизить «бар’єр» входу для потенційного інвестора.

Перевагами створення індустріальних парків для громади є:

Віктор Подорожній, генеральний директор Директорату регіональної політики Мінрегіону