Найбільше поле півоній на Буковині відкрило сезон відвідувань

26 травня 2024, 06:20 8426

Компанія «Флоріум» уже 15 років продає різноманітні види рослин, зокрема півонію. І 2020 року вирішили створити невеличкий демонстраційний майданчик із різними сортами, але за три роки він переріс в ідею вирощувати квіти на зріз.

Про це AgroPortal.ua розповів власник поля півоній в Чернівецькій області Петро Тоненчук.

Наразі площа висаджених півоній сягає 4,2 га. Тут працюють 8 людей, які також доглядають за контейнерним майданчиком багаторічників. У планах господарів за 5 років збільшити площу до 10 га.

«Поле поділено на дві локації. Перша — 4 га з 10 сортами для зрізу, які ми розпочнемо продавати з 2026 року. А також 0,2 га зі 150 сортами для показу різнобарв’я квітів, які ми продаємо. Більшість сортів привезені з Нідерландів, але деякі ми закуповували в Китаї, це здебільшого деревовидні півонії», — розповідає Петро Тоненчук. 

За його словами, кожного року сезон цвітіння півоній залежить від погоди, і цьогоріч він розпочався на два тижні раніше — 15 травня. Власник поля прогнозує, що цвітіння триватиме до 9 червня. 

«Ми вирішили показати наше поле 2022 року, коли почалася війна. У нашому регіоні в той час було багато переселенців, тож намагалися допомогти їм забути про той страх, що вони пережили в себе вдома. Торік до нас завітало понад 6 тисяч людей. Таку ж кількість очікуємо цього року. Найкращий час відвідати поле — з 25 травня по 2 червня. У цей період буде пік цвітіння», — рекомендує Петро Тоненчук.


Для довідки: Найбільше поле півоній на Буковині знаходиться в смт Глибока, Чернівецька обл. 

Вартість входу на локацію складає 100 грн з людини.

Відвідувачів на полі півоній чекають щоденно з 8:00 до 19:00. На території є можливість влаштувати пікнік, а у вихідні працює кафе.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua