Інститут здоров’я рослин: не бренд, а новий знак якості

15 червня 2018, 07:01 6418

Найбільший в Україні виробник агрохімії компанія UKRAVIT відкрила в Черкасах «Інститут здоров’я рослин» (Crops Care Institute). Створивши науково-дослідний інститут, українське підприємство має наміри змінити формат ведення сільського господарства, зробити агробізнес більш ефективним, надати можливість українським науковцям створювати інноваційні розробки в Україні, а також розвивати і вдосконалювати власне виробництво.

Все починається з науки

Засновник компанії UKRAVIT і ініціатор створення «Інституту здоров’я рослин» Віталій Ільченко згадує, що ще на початку створення в Черкасах «Фабрики агрохімікатів» мало хто вірив у цю справу.

Джерело фото: UKRAVIT
Джерело фото: UKRAVIT

«Сьогодні ніхто не хоче створювати масштабне українське виробництво, адже це надскладно. Пригадую, що тоді їздив по регіонах, де колись були заводи з виробництва агрохімії, шукав спеціалістів, які б змогли працювати далі, – розповідає Віталій Ільченко. — Наразі на «Фабриці агрохімікатів» випускаємо 150 найменувань продуктів, за три роки збільшили обсяг виробництва з 2 тис. т до 8 тис. т. Цього року плануємо запустити ще 6 виробничих цехів і подвоїти обсяги».

«N.B.» UKRAVIT відкрила Інститут здов'я рослин

Ідея створення наукового інституту в UKRAVIT назріла вже давно, адже на виробництві багато років успішно працювала лабораторія, де, до речі, вчені компанії вже створили понад 30 власних рецептур ЗЗР. Настав час, коли науковий потенціал і розвиток UKRAVIT почали потребувати більшої масштабності. 

«Наш науковий центр — це не альтернатива державним установам. Ми придбали найсучасніше обладнання, яке тільки є у найрозвиненіших країнах світу. Ми хочемо, щоб саме в Україні вироблялися нові цікаві продукти. Це новий стандарт якості продукції для всього аграрного сектору України», — зазначає Віталій Ільченко.

Вже сьогодні «Інститут здоров’я рослин» об’єднує найкращих вчених зі світовим досвідом, які працюватимуть у сферах фундаментальних та прикладних досліджень. У майбутньому планується, що інститут надаватиме гранти та персональні стипендії на створення інноваційних проектів, що відкриє нові можливості для молодих вчених, які мають власні напрацювання.

Джерело фото: UKRAVIT
Джерело фото: UKRAVIT

«UKRAVIT вкладає кошти в розвиток цього проекту, і коли Crops Care Institute запрацює на повну потужність, компанія почне змінюватися на очах, — говорить науковий керівник «Інституту здоров’я рослин» Ліон Штейнберг. — Складові цієї наукової установи — це найінноваційніша матеріально-технічна база і персонал. У майбутньому центр перетвориться на науковий кластер, де працюватимуть вчені з різних країн. Маємо вже сформовану команду науковців, і щотижня долучаються нові працівники».

Віталій Ільченко:

«Ми відкриваємо «Інститут здоров’я рослин», бо віримо в майбутнє України. Наша мета — створити майбутнє для наших дітей, розвивати українську науку і промисловість»

Агробіологічні послуги для аграріїв

Як розповідають засновники наукового центру, важливою складовою діяльності «Інституту здоров’я рослин» є екологічний напрямок.

Робота спрямована на дослідження відновлення родючості земель, збереження ресурсів та моніторинг метаболізму шкідливих речовин.

«Пестициди та агрохімікати тестуватимуться в унікальному центрі. Він являє собою комплекс підземних теплиць, фітотронних кімнат та сучасних кліматичних камер і дозволяє проводити дослідження рослин, моделюючи різні кліматичні умови впродовж усього року. Крім того, в інституті працюватимуть за прогресивною технологією Green Chemistry, яка передбачає зменшення виробництва і використання шкідливих речовин. Найперспективнішим напрямом розвитку Green Chemistry є синтез хімічних речовин не з нафти, а з відновлюваної сировини», — розповідає директор комерційного департаменту UKRAVIT Олександр Лапа.

За його словами, фахівці «Інституту здоров’я рослин» надаватимуть системну кваліфіковану підтримку та розроблятимуть індивідуальні рішення для сільгоспвиробників. Тобто науково-дослідний центр стане унікальним для України проектом, який дозволить аграріям будувати свій бізнес на основі інноваційних наукових технологій, максимально використовувати потенціал землі, зберегти і підтримувати її родючість, оптимізувати витрати на виробництво та збільшити рентабельність.

Як розповідає вчений з досвідом роботи в наукових центрах і університетах Німеччини, США, Швейцарії, а сьогодні — головний консультант Crops Care Institute Володимир Малиновський, унікальність наукового центру полягає в об’єднанні сильної приборної бази, знань вчених і підходів до взаємозв’язку цих складових відповідно до потреб, які мають українські сільгоспвиробники.

Джерело фото: UKRAVIT
Джерело фото: UKRAVIT

«Інститут зможе допомогти вирішити низку існуючих проблем і працювати над створенням чогось нового. Україні не потрібно когось наздоганяти у світі, а просто взяти вже існуючі світові напрацювання і працювати далі та здійснити квантовий стрибок у науці. Компанія UKRAVIT, вкладаючи гроші в розвиток інституту, переводить здатності людей на інший рівень знань і можливостей», — переконаний вчений.

Віталій Ільченко:

«Завдання «Інституту здоров’я рослин» — забезпечити аграріїв повним комплексом послуг, щоб вони мали змогу більше використовувати українські розробки і мали повний супровід вирощування»

Лабораторії та сервіси

«Інститут здоров’я рослин» займає два поверхи, де розташовані лабораторії, а в підвальних приміщеннях — комплекс підземних теплиць.

В агробіологічній лабораторії, яка займає 4 кімнати, наразі найцікавіше — демонстраційна аеропонна установка. UKRAVIT працює над розробкою лінійки препаратів для культур закритого ґрунту. Тож, можливо, незабаром тепличники отримають продукт від українського виробника.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

В лабораторії елементного аналізу нічим не примітний на вигляд апарат виявляється її гордістю. Завідувачка лабораторії Тетяна Малуніна розповідає, що дана мікрохвильова система пришвидшує час проведення аналізу в 100 разів.

«Якщо раніше результати дослідження ми чекали 7 днів, то зараз отримуємо за 30 хвилин. Завдяки надсучасному обладнанню ми можемо здійснювати спектр аналізу від води до біотичних тканин і продуктів харчування. Наші атомно-спектрометри дають змогу працювати з практично всіма пробами і визначають 70 елементів таблиці Менделєєва», — розповідає Тетяна Малуніна.

Хроматографічна лабораторія оснащена хромато-мас-спектрометрами, які дозволяють визначити вміст пестицидів і органічних з’єднань. Завідувач цієї лабораторії Олександр Глущенко розповідає, що, досліджуючи ґрунт, можна визначити історію поля, а саме — які пестициди були внесені протягом останнього року.  

Серед сервісів, які «Інститут здоров’я рослин» може надавати сільгоспвиробникам, — фітоекспертиза насіннєвого і рослинного матеріалу, експрес-аналізи в період вегетації культур, визначення хімічного складу пестицидів, залишкова кількість пестицидів у ґрунті чи продукції, агрохімічний аналіз ґрунту і води, якісні показники сільгосппродукції.

«Протягом року сільгоспвиробники стикаються з різними проблемами і викликами. Саме «Інститут здоров’я рослин» покликаний бути поруч із нашим клієнтом і партнером та допомагати вирішити актуальні питання, які виникають при вирощуванні тієї чи іншої культури.

Джерело фото: UKRAVIT
Джерело фото: UKRAVIT

Інститут надає послуги від експертизи рослинного чи насіннєвого матеріалу до надання технічних рекомендацій у полях. Ведеться глибока наукова робота щодо тестування, дослідження нових препаратів хімічного походження», — розповідає керівник органічного відділу компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

Володимир Малиновський:

«Інститут здоров’я рослин» допоможе інтегруватися Україні, українським науковцям і виробникам у міжнародну науку, працювати над спільними проектами. Ми шукатимемо партнерів по всьому світу, залучатимемо гранти від міжнародних організацій, щоб працювати над інноваційними проектами»

Новий стандарт якості для UKRAVIT і України

«Інститут здоров’я рослин» покликаний працювати також над створенням нових продуктів UKRAVIT. За словами Олександра Лапи, галузева ціль, яка стоїть перед інститутом, — розробка засобів захисту рослин, живлення, вивчення біологічних продуктів і препаратів, а також вивчення росту і розвитку рослин у залежності від стресових факторів. Крім того, інститут також працюватиме над синтезом власних діючих речовин для ЗЗР.

«UKRAVIT не боїться перевіряти, тестувати та розробляти нові діючі речовини чи препарати. Найближчим часом ми плануємо сфокусуватися на створенні унікальних ЗЗР, які базуються на біологічній основі. Це перспективне дослідження, яке проводитиме інститут, і незабаром ми досягнемо результатів», — зазначив Олександр Лапа.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

В найближчий час від компанії UKRAVIT також варто очікувати нових продуктів, дво-, три- і чотирикомпонентних з пролонгованою ДР, а також покращення формуляцій існуючої продукції. Наприклад, до препарату «Віталайт» додані розчинники воскового нальоту для підвищення ефективності продукту. За словами Олександра Лапи, компанія сфокусована на розробці унікальних ЗЗР, компонентів яких вимагає ринок.

Віталій Ільченко також відмічає, що при зміні клімату важливо підібрати та розробити технологію, яка дозволить аграріям збирати якісний і безпечний врожай.

«Завдяки роботі науковців ми модифікуємо продукцію заводу UKRAVIT під потреби України. За рахунок цих рішень маємо широкий асортимент продукції і пропонуємо сільгоспвиробникам відразу технологію. Є проблема, коли фермери, наприклад, використовують продукти від різних виробників і постачальників, і при виникненні інцидентів важко знайти відповідального. UKRAVIT несе відповідальність перед аграріями, і в разі проблеми компанія гарантує відшкодування збитків. Також у нас є достатня кількість продукції, щоб закрити технологію по кожній сільськогосподарській культурі для кожної технології», — зазначає Віталій Ільченко.

Джерело фото: UKRAVIT
Джерело фото: UKRAVIT

Олександр Лапа:

«Можливість проведення фундаментальних досліджень дає змогу молодим науковцям і вченим проводити свої дослідження в Україні, а не виїжджати за кордон»

Віталій Ільченко наголошує, що компанія має на найближче майбутнє амбіційні плани. Насамперед — щороку виділяти не менше 10% від продажів і інвестувати в науку. Завдяки інноваційним розробкам UKRAVIT з часом планує поступово відібрати на ринку ЗЗР частку у експортерів. За два роки планується відкрити 24 філії «Інституту здоров’я рослин» у всіх областях України.

А ще в планах UKRAVIT — займатися насіннєвим бізнесом, а також розвивати фармацевтичну галузь. Але то вже зовсім інша історія.

Віталій Ільченко:

«Ми хочемо, щоб аграрії вирощували високі врожаї, і щоб вони були безпечними. Ми хочемо змінити ставлення аграріїв до землі й до виробництва»


Для довідки: З питань продажу та співпраці звертатись: ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, просп.Перемоги, 42, корп. «F». 

Гаряча лінія: 0 800 301 401, www.ukravit.ua.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua