Інститут здоров’я рослин працює над збереженням навколишнього середовища

19 вересня 2018, 09:15 2299

Розробка шляхів регенерації земель та інших природних ресурсів, подолання світової продовольчої кризи і перехід до раціональних моделей виробництва — основи сталого розвитку України, над якими сьогодні працюють в «Інституті здоров’я рослин».

Про це розповів старший науковий консультант інституту Володимир Малиновський під час Міжнародного екологічного форуму «Екологія: сучасний стан, завдання, виклики та пошук нових можливостей  збереження навколишнього середовища».

«В інституті вивчають вплив діяльності людини на рослини, ґрунт, мікробіоту і навколишнє середовище та розробляють рекомендації зі збереження і відновлення природних ресурсів. За результатами цих досліджень ми створюємо новітні препарати та формуляції, які, з одного боку, зменшують витратну частину виробництва сільськогосподарської продукції, а з іншого — знижують негативні впливи на екологію України», — пояснив Володимир Малиновський.

За його словами, такі дослідження можливі завдяки формату роботи інституту «Зелена хімія». Це — принципово новий підхід у сфері хімічних досліджень, який передбачає мінімізацію використання шкідливих компонентів і синтез хімічних речовин з поновлювальної сировини.

За словами засновника «Інституту здоров’я рослин» Віталія Ільченка, одним із векторів сталого розвитку не лише для України, але й для всього світу є подолання продовольчої кризи. Тому особлива увага в інституті приділена дослідженню аеропоніки.

«Аеропоніка — це перспективний напрямок, який передбачає вирощування культур без ґрунту. В умовах забрудненості екології, вичерпності ресурсів та підвищення рівня споживання аеропоніка може стати основним способом подолання світової продовольчої кризи вже у найближчому майбутньому», — відзначив Віталій Ільченко.