Заборона Індією експорту рису позначиться на цінах в Україні

26 липня 2023, 14:20 1749

Індія, яка є одним із основних виробників і експортерів рису у світі, ввела заборону на експорт рису з країни.

Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ».

Останні два сезони Індія забезпечила 26% світового виробництва рису та понад 40% його експорту. Також країна є одним із основних постачальників рису в Україну. Так, за воєнний період (березень 2022 р. – червень 2023 р.) з Індії в Україну було поставлено 34,5 тис. т рису на загальну суму $26,2 млн, що становить близько 30% імпорту. За обсягами постачань в Україну у вказаний період Індія поступається лише Китаю, який поставив 37,7 тис. т (33%) на суму $29,5 млн (33%).

Як зазначають аналітики, середня вартість партій індійської зернової є однією з найнижчих серед основних постачальників. Винятком є лише Казахстан, але обсяги постачань з цієї країни незначні.

Альтернативою індійському рису може стати зернова з Таїланду або В’єтнаму, але вартість імпортних партій з цих країн за воєнний період виявилась на 24% та 16% вищою за партії, закуплені в Індії, вважають експерти. 

Український ринок рису є імпортозалежним, пояснюють в ІА «АПК-Інформ», продовольче споживання рису в Україні у 2023/24 МР може сягнути близько 115 тис. т на рік, з яких близько 90 тис. т необхідно імпортувати. Причому обсяги імпорту можуть збільшитись, оскільки основні регіони внутрішнього виробництва рису (Херсонська та Одеська області) або тимчасово окуповані, або знаходяться в зоні підвищеної воєнної небезпеки, де таке специфічне виробництво, як рисоводство, неможливо здійснювати».

«Таким чином, за обмеженого постачання рису з Індії можна очікувати на підвищення цін на рис в Україні», — резюмували аналітики.