Переломний момент настав на українському ринку сиру.
Або вітчизняні сировари зможуть утримати свій ринок збуту, або їх таки суттєво потіснять постачальники європейського сиру, вважають аналітики «Інфагро».
«У березні в Україну було завезено рекордно високий обсяг сиру порівняно з довоєнним періодом. Якщо тренд збережеться, то відбудеться черговий розподіл ринку між гравцями», — зазначають фахівці.
І додають, що вибором споживачів все частіше стає європейський сир, який у більшості випадків уже зараз пропонується дешевше, ніж вітчизняний. Тому не варто дивуватися, що польського (і не тільки) сиру на полицях магазинів стає все більше. Можливо, саме з розрахунку на постачання в Україну поточного року виробництво сиру в Польщі зросло більш ніж на 10%.
«Різниця у збільшенні виробництва в Польщі майже дорівнює загальному виробництву аналогічних сирів в Україні. Це має неабияк насторожувати вітчизняних сироварів», — підсумовують фахівці.

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Стрімке збільшення пропозиції європейської продукції загострює конкуренцію на ринку сирів України.

Україна у липні імпортувала 8,79 тис. т молочних продуктів, що на 1% більше відносно червня 2026 року і на 71% більше відносно липня 2025 року.

Україна у січні – червні 2026 року імпортувала агропродукції на $4,7 млрд, це на 8% більше, ніж за 6 місяців минулого року.

Суттєве зростання постачань до України сирів із Європи на тлі сезонного зниження споживання посилило конкуренцію на внутрішньому ринку.

Український ринок сирів дедалі більше залежить від імпортної продукції.

Cитуація на українському ринку вершкового масла у липні не покращилася. Пропозиція продукції й надалі перевищує попит, можливості для збуту надлишків обмежені, а ціни — низькі.

Представники уряду та виробники під час засідання міжвідомчої робочої наради Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку вибудували алгоритм захисту внутрішнього ринку молочної продукції від контрабанди.

Ситуація ринку молочної продукції України, насамперед у сегменті сирів, погіршилась у першому півріччі 2026 року.

Українські виробники сирів стикаються з дедалі більшим тиском через зростання імпорту європейської продукції.

Українські виробники сиру входять у літній сезон під тиском одразу кількох негативних факторів.