Експорт соків з України за результатами першого півріччя 2019 р. порівняно з аналогічним періодом минулого року зріс в три рази — з 22,3 тис. т до 67,9 тис. т.

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Загалом експорт плодово-овочевих соків з України за січень-червень 2019 р. у вартісному виразі склав $54,8 млн, в той час як минулого року за аналогічний період було експортовано продукції на $27,9 млн.

«Цікавим є той факт, що Україна виступає нетто-експортером соків — сальдо торгівельного балансу по сокам (експорт мінус імпорт) є позитивним і складає $38,7 млн», — йдеться у повідомленні.

Основною країною-споживачем українських соків за результатом першої половини поточного року стали США, куди поставили соків на $23,6 млн або 43% від усіх поставок соків за зазначений період. У трійку лідерів також увійшли Канада — 14,6% (майже $8 млн) та Австрія — 13,2% ($7,2 млн).


Для довідки: в рамках ЗВТ з ЄС Україна може безмитно експортувати соки до ЄС в межах квот. У 2019 році розмір основної квоти на безмитний експорт соків до ЄС становить 16 тис. т, а додаткової (що почала діяти з 2017 року і діятиме до 2020 включно) — 500 т. Обидві квоти були закриті ще в перших числах січня поточного року, в той час як експорт продукції продовжується і надалі, що свідчить про значний попит на українські соки (в основному яблучний і томатний) збоку країн ЄС.