Вітчизняний сорт картоплі на Черкащині дав урожайність 100 т/га

11 травня 2023, 13:49 2513

Сорт картоплі Княгиня під час спільного випробування в Черкаській області дав урожайність на рівні 108 т/га, посівши перше місце серед потенційних конкурентів на ринку.

Про це розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига, говориться у повідомленні НААН.

«Ще п'ять сортів нашої селекції потрапили до десятки найкращих під час випробування 82-х інших сортів, зокрема конкурентів із Нідерландів, Німеччини та Франції», — додав експерт.

За словами Миколи Фурдиги, вітчизняна наука є досить конкурентною та спроможною видавати цікаві розробки, які користуватимуться попитом не лише у населення, а й серед професійних виробників.

«Фахівці інституту випробовують сорти на придатність до переробки, зокрема на чипси. Наш сорт Солоха вже пройшов технологічні випробування, і компанія «Чіпси Люкс» зацікавилася ним, щоб через два роки почати виробляти чорні чипси. Ця практика є поширеною в Іспанії, Кореї, Сполучених Штатах Америки. Ми будемо першими в Україні, що їх вироблять з української картоплі», — підсумував Микола Фурдига.