Овочесховище дає пластичність господарству залежно від того, як складається ситуація в країні. Невідомо, якою буде погода, а вона змінюється щороку, крім того, триває війна, і фермери часто не знають, як правильно будувати плани.
«Овочесховище, я вважаю, після усіх вищезазначених факторів, на 80% вирішує ситуацію. Приміщення має бути обладнане холодильниками, вентиляцією, є сорти, які зберігаються за температури 3...5°С, щоб не проростали. Якби у нас було овочесховище, ми б точно збільшили площу під картоплею до 100 га і, можливо, ще якісь овочі вирощували», — зауважує Василь Шамборовський.
У ТОВ «Агробізнес ТСК» зберігають картоплю в контейнерах з активною вентиляцією, охолодженням. Обсяг зберігання — 15 тис. т. Наявні овочесховища у господарстві — це два приміщення, збудовані з нуля, а чотири — відновлені старі. Будівництво та реконструкцію провели 2012 року — тоді була можливість це зробити, виділялися дотації на розвиток підприємств.
До війни планували збудувати ще одне овочесховище — сучасне, контейнерного типу, але на Сумщині, на жаль, ситуація така, що не на часі.
В Україні дуже мало професійних овочесховищ, які можуть зберегти картоплю після новорічних свят. У перші три місяці осені йде активний період копання, і ціни на картоплю, як правило, немає, а в грудні — вже інша маржинальність. Але до того часу картоплю потрібно десь зберігати, тоді виробник зможе непогано заробити.
Вікторія Полевик, AgroPortal.ua