Льон дає 100% рентабельності навіть у посушливий рік

20 серпня 2017, 12:16 6030

Льон-кучерявець (олійний льон) є високорентабельною культурою навіть в умовах екстенсивного вирощування.

Про це повідомив директор ПСП «Альфа-Агро», член ради директорів громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» Ігор Брагінець, пише «АгроМаркет».

«На жаль, в Україні ця культура ще не має такої потужної селекції, як, наприклад, соняшник чи кукурудза, і потенціал сортів є досить низьким: у наших умовах максимальна врожайність становить 32 ц/га, тоді як соняшник може давати понад 50 ц/га», — зазначив Брагінець.

Він додав, що навіть за врожайності 15 ц/га, яку очікують на півдні України в умовах цього посушливого року, рентабельність льону може сягати 100%, а, скажімо, ячмінь, що за таких самих погодних умов дає 25 ц/га, вже є збитковим.

«Тобто завдяки своїй високій посухостійкості, льон має рентабельність навіть у посушливий рік, що вигідно вирізняє його серед інших ярих культур», — наголосив експерт.

Прибутковий колись технічний льон (довгунець) через низку чинників перестав цікавити українських аграріїв як джерело доходу, а отже, майже повністю зник із карти посівів.