Ольгополь обмолотила 20% кукурудзи: врожайність — нижча минулорічної

05 жовтня 2020, 14:22 2313

Агрофірма «Ольгопіль» розпочала збір кукурудзи на зерно. Обмолочено близько 19% посівів — 262 га із закладених 1,4 тис. га.

Як говориться у повідомленні компанії, темпи збирання качанистої відповідають минулорічним показникам відповідного періоду, але врожайність дещо нижча. Головна причина — літня посуха, яка призвела до зменшення врожаїв практично усіх зернових та зернобобових культур, особливо, кукурудзи на зерно.

«У нас крайня південна точка Вінницької області, де вологи обмаль. А для кукурудзи найважливішими є три чинники: генетика, пожива і волога. Цього року посіяли 7 гібридів… Одні вродили краще, інші — гірше. Головна причина — відсутність вологи, адже усіх технологій ми дотримувалися. Підвела погода», — розповідає керівник господарства Павло Каленич.

Зазначається, що загалом на Вінниччині середні показники врожайності кукурудзи на зерно фіксується на рівні 48-49 ц/га.

«Окремі господарства, які посіяли середньостиглі сорти кукурудзи, недобір врожаю теж мають, але він не такий суттєвий, як на площах під пізньостиглими сортами. Там за прогнозами планували вийти на рівень 120 ц/га, ну, 100 — це щонайменше. Загалом область сподівається, що за рахунок ужинку в північних районах області, де було більше опадів і зерно встигло налитися й визріти, валовий збір кукурудзи на зерно в регіоні буде на рівні 3 млн тонн», — підсумували в компанії.


Для довідки: ТОВ «Агрофірма «Ольгопіль» заснована у 2000 році. Земельний банк 4,89 тис. га землі у Вінницькій області. Вирощує зернові та технічні культури. У господарстві є насіннєвий завод, елеватор, млин, пекарня, олійня. Працює свиноферма, молочно-товарна ферма.