Європейські фермери знову виходять на протест у Брюсселі

04 червня 2024, 13:27 997

Фермери з усієї Європи вийдуть на вулиці Брюсселя у другій половині дня сьогодні, 4 червня.

Протестувальники виступають проти «Зеленої угоди» та сільськогосподарської політики ЄС, які, на їхню думку, загрожують майбутньому європейського агроринку, повідомляє «Польське радіо».

Організаторами протесту є аграрії з Польщі, Нідерландів, Німеччини, Бельгії, Італії, Іспанії, Румунії та Франції. Напередодні фермери перекрили французько-іспанський кордон. Всі вони влаштовували демонстрації в своїх країнах, а тепер страйкуватимуть у Брюсселі. 

Організовуючи протести, фермери хочуть показати, що вони не погоджуються з рішеннями ЄС, які, на їхню думку, є шкідливими для сільського господарства. Аграрії вказують на «Зелену угоду» та зростання бюрократії. Усе це, як стверджують фермери, може підірвати продовольчу безпеку держав-учасниць Євросоюзу.

Крім того, сьогодні, 4 червня, польскі фермери заблокували рух вантажівок у пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне». Як повідомляє Державна прикордонна служба України у Facebook, представники місцевих фермерських господарств виступають з вимогою щодо зменшення ввезення зернових культур на територію Польщі з України.

«Протестувальники не пропускають вантажівки на виїзд з України. На вʼїзд в Україну пропускають вантажівки за раніше оголошеним графіком: 12 транспортних засобів протягом 12 годин, а також по 4 вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу, на годину. Пропуск решти категорій транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі», — уточнили у відомстві.