Нідерланди нарощують площі овочевих теплиць

19 листопада 2025, 15:45 150

Площі тепличного виробництва в Нідерландах у 2025 році збільшилися на 2,7% і досягли 10,32 тис. га.

Приріст забезпечив сектор овочів закритого ґрунту, який додав 320 га, пише AgroTimes із посиланням на нідерландські ЗМІ.

На цьому тлі декоративне рослинництво втратило близько 40 га, але ця зміна не компенсувала зростання овочевого напряму.

Зазначається, що загальна площа тепличного сектору протягом останніх років суттєво коливається: у 2022 році вона становила 10,64 тис. га, у 2024 році — 10,04 тис. га.

Серед можливих факторів таких змін може бути як знесення та будівництво нових теплиць, так і перепрофілювання частини споруд під інші потреби або зміни у методиці підрахунку площ.

Таким чином, на 2025 рік ринок демонструє чіткий зсув у бік вирощування овочів закритого ґрунту, тоді як декоративний сегмент продовжує скорочуватися.