Сільгоспвиробники цього року можуть отримувати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Це питання є особливо важливим під час проведення жнивної кампанії та на початку сезону збирання плодоовочевої продукції на підприємствах.

Для вирішення питання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) урядом України з резервного фонду виділені кошти для компенсації витрат роботодавців. Компенсація витрат надається у розмірі 6500 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення. Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування ВПО.

На Львівщині, куди виїхало багато українців, станом на 03.06.2022 р. уже 202 роботодавці подали документи до Львівської обласної служби зайнятості для отримання компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 399 осіб, що офіційно визнані внутрішньо переміщеними. 

«Львівщина продовжує щоденно приймати внутрішньо переміщених осіб, і сьогодні доволі гостро стоїть питання їх працевлаштування. Водночас аграрії області шукають сезонних робітників на свої плантації. Наше завдання поєднати ці інтереси, і ми це робимо у тісній комунікації між виробниками, центрами зайнятості та територіальними громадами, які надали прихисток ВПО», — зазначила  директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

У Львівській ОВА повідомляють, що для реалізації урядової програми Львівська область вже профінансована на суму 559,0 тис. грн. 

Відзначається, що за галузевою ознакою в основному пакети документів для отримання державної допомоги подали суб’єкти господарювання переробної промисловості (виробництво), заклади оптової та роздрібної торгівлі, організації харчування, установи, що ведуть діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, професійної, наукової та технічної діяльності, сільського господарства та будівництва тощо. 

Аграріям Львівщини відшкодують 50% вартості насіння нішевих та овочевих культур Аграріям Львівщини відшкодують 50% вартості насіння нішевих та овочевих культур

Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА почав приймати від аграрних підприємств області документи на відшкодування вартості високорепродуктивного насіння нішевих та овочевих культур. 

Підсумки програми 5-7-9: аграрії отримали на посівну 38,5 млрд грн Підсумки програми 5-7-9: аграрії отримали на посівну 38,5 млрд грн

Аграрії України для забезпечення проведення комплексу весняно-польових робіт у 2022 р. залучили 38,507 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Мультимедіа