Аграрії України для забезпечення проведення комплексу весняно-польових робіт у 2022 р. залучили 38,507 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Як говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, 31 травня прийом заявок за програмою було завершено. 

Зазначається, що кредитні кошти залучили 18 078 аграріїв.

Лідерами за обсягами виданих кредитів, зокрема під держгарантії, а також за кількістю сільгосптоваровиробників стали Кіровоградщина, Київщина, Вінниччина, Одещина, Дніпропетровщина.

ТОП-10 областей за обсягами залучених фінансових ресурсів: Кіровоградська (4,7 млрд грн), Київська (4,94 млрд грн), Вінницька (3,3 млрд грн), Одеська (2,94 млрд грн), Дніпропетровська (2,94 млрд грн), Полтавська (2,4 млрд грн), Волинська (2,1 млрд грн), Львівська (2,1 млрд грн), Хмельницька (1,76 млрд грн), Тернопільська (1,53 млрд грн).

Найбільше кредитів за програмою портфельних гарантій 80% надали державні банки. Так, «ПриватБанк» видав таких агрокредитів на 8,2 млрд грн, «Укргазбанк»  — на 4,36 млрд грн, «Ощадбанк» — на 2,8 млрд грн, «Укрексімбанк» — на 2,3 млрд грн.

«Завдяки пільговому кредитуванню аграрії змогли вчасно закупити паливно-мастильні матеріали, гербіциди, пестициди, виплатити зарплати своїм співробітникам. Тому один етап фактично пройдено, але попереду — не менш важливі періоди збору та реалізації врожаю. Тож уряд і надалі працюватиме над тим, щоб аграрії були забезпечені доступним фінансуванням — це базова умова для їхнього розвитку та конкурентоздатності», — підкреслив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Попит на агрокредити в повоєнний час зростатиме Попит на агрокредити в повоєнний час зростатиме

Попит на кредити від аграріїв лишається високим та в повоєнний час тільки зростатиме.

Мультимедіа