Пасічники очікують на гарний врожай гречаного меду

04 червня 2022, 08:00 1198

Тримати пасіку — справа не з дешевих, а особливо коли розпочинаєш все, як то кажуть, з нуля. Потрібні вулики, рамки, проволока, вощина, медогонка, воскотопка та інший інвентар. Далі теж недешево, але бджоли вже на себе заробляють і віддячують пасічникові певним прибутком.

Про це AgroPortal.ua розповів пасічник із Полтавщини Володимир Опришко, який займається бджолярством 12 років і має 20 вуликів.

За словами Володимира Опришка, особисто він ніколи не рахував, у скільки йому обходиться утримання бджіл. Насамперед для нього це хобі, яке приносить задоволення. Його мед смакують в Ужгороді, Києві, Полтаві, Харкові. Уже має своїх постійних клієнтів. Минулого року соняшниковий мед продавав місцевим по 100 грн, липовий — по 150 грн, а, наприклад, в Ужгороді на той час він коштував 450 грн.

Робити якісь прогнози щодо ціни на новий сезон пасічник не береться, адже у будь-якому випадку продає продукцію за мінімальною ціною, щоб люди мали змогу посмакувати натуральний мед.

Свою пасіку Володимир Опришко нікуди не вивозить, стоїть у селі. Останнім часом багато земель розорюють, саджають ГМО соняшник, а бджола не бере там мед. Цього року посіяли багато гречки, тож мають надію, що будуть із медом.

«Кожна пасіка стоїть у різних місцях, і від рослин дуже залежать смакові якості меду. Мені пощастило, у нас дуже багато квітів. Зараз зацвіла акація, її збираємо ой як не часто. Це дуже примхлива рослина: коли жарко — горить, коли дощ — пропадає, потім будуть липа, соняшник і гречка», — розповідає бджоляр.

propData.content.image
Володимир Опришко, власник пасіки

«Вулик — це маленька держава. Кожна бджола, яка народжується, розпочинає свою діяльність із вигодовування личинок. Коли вона підростає, то може робити соти, а через деякий час летіти за нектаром. Радіус польоту бджіл — 3 км, а рій може відлетіти від вулика більш як на 10 км. Ще у вулику є охорона, яка слідкує за тим, щоб жодна бджола із сусіднього вулика не влетіла до їхнього. Є бджоли, які знаходяться завжди з маткою: вони її доглядають, чистять, годують»

Поради для початківців від Володимира Опришка:

  • Ставтеся до своїх підопічних з любов’ю та не розчаровуйтесь, якщо траплятимуться помилки. 
  • Вибирайте бджіл мирних порід, наприклад, Українська степова.
  • За можливості краще закінчити школу бджоляра, наприклад, у Гадячі.
  • Головне — любити бджолярство і самому працювати, як бджола. 

Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua