Тримати пасіку — справа не з дешевих, а особливо коли розпочинаєш все, як то кажуть, з нуля. Потрібні вулики, рамки, проволока, вощина, медогонка, воскотопка та інший інвентар. Далі теж недешево, але бджоли вже на себе заробляють і віддячують пасічникові певним прибутком.

Про це AgroPortal.ua розповів пасічник із Полтавщини Володимир Опришко, який займається бджолярством 12 років і має 20 вуликів.

За словами Володимира Опришка, особисто він ніколи не рахував, у скільки йому обходиться утримання бджіл. Насамперед для нього це хобі, яке приносить задоволення. Його мед смакують в Ужгороді, Києві, Полтаві, Харкові. Уже має своїх постійних клієнтів. Минулого року соняшниковий мед продавав місцевим по 100 грн, липовий — по 150 грн, а, наприклад, в Ужгороді на той час він коштував 450 грн.

Робити якісь прогнози щодо ціни на новий сезон пасічник не береться, адже у будь-якому випадку продає продукцію за мінімальною ціною, щоб люди мали змогу посмакувати натуральний мед.

Ефект від відміни мита ЄС український мед відчує з початком сезону Ефект від відміни мита ЄС український мед відчує з початком сезону

Ефект від відміни мита ЄС на поставки українського меду стане відчутним із початком нового медового сезону — тобто з липня-серпня, коли на ринку буде масова пропозиція меду, і компанії-експортери повністю відновлять активну роботу. 

Свою пасіку Володимир Опришко нікуди не вивозить, стоїть у селі. Останнім часом багато земель розорюють, саджають ГМО соняшник, а бджола не бере там мед. Цього року посіяли багато гречки, тож мають надію, що будуть із медом.

«Кожна пасіка стоїть у різних місцях, і від рослин дуже залежать смакові якості меду. Мені пощастило, у нас дуже багато квітів. Зараз зацвіла акація, її збираємо ой як не часто. Це дуже примхлива рослина: коли жарко — горить, коли дощ — пропадає, потім будуть липа, соняшник і гречка», — розповідає бджоляр.

Володимир Опришко, власник пасіки

«Вулик — це маленька держава. Кожна бджола, яка народжується, розпочинає свою діяльність із вигодовування личинок. Коли вона підростає, то може робити соти, а через деякий час летіти за нектаром. Радіус польоту бджіл — 3 км, а рій може відлетіти від вулика більш як на 10 км. Ще у вулику є охорона, яка слідкує за тим, щоб жодна бджола із сусіднього вулика не влетіла до їхнього. Є бджоли, які знаходяться завжди з маткою: вони її доглядають, чистять, годують»

Володимир Опришко, власник пасіки
Співпраця пасічник-агровиробник — виграшна історія для двох сторін, або Як уникнути потрави бджіл Співпраця пасічник-агровиробник — виграшна історія для двох сторін, або Як уникнути потрави бджіл

Співпраця та постійна комунікація між агровиробниками та пасічниками — це позитивний синергетичний ефект для двох сторін: +30% до врожаю фермеру та поле для збору меду пасічнику. 

Поради для початківців від Володимира Опришка:


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua

Весняний апдейт. Пасіка на полі лохини збільшила кількість вуликів Весняний апдейт. Пасіка на полі лохини збільшила кількість вуликів Пасіка «Сад» (Львівська область), яка розташована на полі лохини, успішно збільшила кількість вуликів — додали ще два півкруги у напрямку півдня. 
Запилення дикими комахами додає 10% урожайності Запилення дикими комахами додає 10% урожайності

Використання диких запилювачів на різних культурах дає різну прибавку врожайності. По насіннєвій люцерні це може бути 10-кратне зростання. Якщо її середня врожайність становить 1–1,5 ц/га, то при достатній кількості запилення дикими бджолами може сягати понад 1 т/га.

Мультимедіа