logo

Тваринництво

Сумщина збільшила експорт яєць майже на 40%

Сумщина збільшила експорт яєць майже на 40%

Тваринництво 15 січня 2021. 13:55 5897

У 2020 році експорт яєць курячих із Сумської області перевищив показники попереднього року на 39%, або 4,1 млн шт. Також збільшився експорт олії та шроту соняшникового — у 9,3 та 5,6 рази відповідно.

Про це повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку Сумської ОДА.

Зазначається, що у 2020 році підприємства Сумщини реалізовували продовольчі товари до понад 20-ти країн. Традиційно, вироблене на Сумщині м’ясо яловичини постачалося споживачам Білорусі, Узбекистану, Казахстану, Грузії, Китаю; м’ясо птиці — до Беніну, Азербайджану; сир твердий та м’який — до Киргизстану, Казахстану, ОАЄ, США; масло вершкове — до Азербайджану, Грузії, США, Вірменії, Казахстану; молоко сухе — до Азербайджану, Китаю, Єгипту, Грузії, Албанії, Бангладешу, ПАР; яйця курячі — до ОАЕ, Саудівської Аравії, Королівства Бахрейн, Кувейту, Оману; олія та шрот соняшниковий — до Польщі, Білорусі.

До основних підприємств, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на Сумщині, належать: ПАТ «Бель Шостка Україна», ТОВ «Буринський молокозавод», філія «Роменський молочний комбінат» ПП «Рось», філія «Охтирський сиркомбінат» ПП «Рось», ТОВ «ОМПК «Славія», ТОВ «Індичка», ТДВ «Конотопм’ясо», ТОВ «Охтирка м’ясопродукт», ТОВ «Авіс Україна», ПАТ «Сумський завод продтоварів».

Виробники Сумщини щороку розширюють асортимент та географію експорту. У 2020 році область відкрила ринки США, Вірменії, Польщі, ПАР.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги