Про це сказала колишній заступник міністра економічного розвитку і торгівлі — торговий представник України (2015-2018) Наталія Микольська в рамках ХІ Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні».
«Ринок ЄС буде для українських виробників агропродукції ще актуальним в 2020 році, але це не панацея, адже нашим виробникам важко конкурувати з дотованими європейськими. Тому не варто дивитися лише на ринки ЄС, а варто шукати нові ринки, де нижчі пороги входу», — зазначає Наталія Микольска.
За її словами, також реально збільшити квоти ЄС для української сільгосппродукції, адже Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом є гнучким механізмом і її можна та потрібно переглядати.
«Відповідно до дослідження Стенфордського університету, кількість населення буде зростати і відповідно змінюватимуться тренди в харчуванні — більше споживатимуть органічні продукти, рослинне молоко та м'ясо. До речі, відмова від молока вже має свої наслідки на глобальному ринку, в США вже збанкрутував один з найбільших виробників молока», — відмічає Наталія Микольська.
Також вона розповіла про світову тенденцію — всі аграрні холдинги відкривають офіси в Кремневій долині та зростає інтерес до практичних інновацій.
«Великі аграрні компанії не виключають можливості інвестування в іноземні стартапи для подальшого впровадження нових розробок. Тож, в найближчі роки ми спостерігатимемо впровадження інновацій», — розповіла Наталія Микольська
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Департамент Єврокомісії з питань охорони здоров’я та безпеки продуктів харчування (DG Health and Food Safety) дозволив використання трьох генетично модифікованих культур у складі кормів для тварин і продуктів харчування на території ЄС.

Україна переходить до завершального етапу відкриття ринку Європейського Союзу для експорту біометану.

Європейський парламент 7 липня схвалив тимчасову підтримку для фермерів, постраждалих від здорожчання добрив.

Штучний інтелект дедалі частіше стає сполучною ланкою між збором даних і ухваленням рішень у тваринництві. Якщо протягом останнього десятиліття фермери активно інвестували в сенсори, програмне забезпечення для управління господарствами та автоматизовані системи, то сьогодні головним завданням стає ефективне використання накопиченої інформації.

Всеукраїнський конкурс «СИЛА АГРОЗМІН» проводиться вже вдруге. За умовами конкурсу з 40 відібраних претендентів Експертною радою було обрано 12 фіналістів — по 3 з кожної з чотирьох номінацій.

В Одеській області станом на 1 липня 2026 року зареєстровано 825 нових потужностей для виробництва продуктів харчування.

У 2026-2027 роках точно не прогадає той виробник, який зважатиме на болі клієнта. Серед молочних продуктів трендом майбутнього сезону будуть ті, які не залежать від холодильника. Залишається тренд на смачну, здорову, зручну їжу, напівфабрикати, зростає попит і на домашнє харчування.

Нову комунікаційну платформу з акцентом на цифровізацію агросектору запущено в Україні.
