Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна або прибутковий бізнес?

08 грудня 2016, 07:05 4560

Останнім часом питання здорового харчування стало трендовим. Існує багато різних точок зору з приводу того, корисна ця їжа чи ні, але яка з них насправді є вірною? Для того щоб знайти відповідь на це питання, ми вирішили відвідати чергову дискусію в kmbs, присвячену цій темі.

Що таке здорова їжа для України: мрія чи все-таки гарний бізнес, з'ясовували всією аудиторією — від виробників до експортерів.

Багато хто вважає, що до продуктів здорового харчування належать органічні продукти. Але що ж таке органічні продукти? Це ті продукти, які не передбачають застосування будь-якої агрохімії, гормонів або профілактики за допомогою антибіотиків. Як стверджують експерти, собівартість вирощеної органічної продукції на 1 га завжди нижча, ніж агрохімічної продукції.

Джерело фото: kmbs

Виникає питання: якщо собівартість нижча, то чим можна пояснити велику вартість готового кінцевого продукту, чи не свідчить це про зниження ефективності виробництва? Як виявилося, це виключно маркетингова частина створення продукції.

Джерело фото: kmbs

Яка ж ситуація з органічною продукцією в Україні? На сьогоднішній день органічним виробництвом займається 1% усього аграрного виробництва.

Поки в державі не створено умов для виробництва органічної продукція, іншими словами — немає переробки. Цю проблему можна вирішити за допомогою створення кооперативів або кластерів, але знову ж таки кооперуватися можуть тільки сімейні фермерські господарства, а їх в Україні не так багато.

Джерело фото: kmbs

Повертаючись до питання харчування: здорова їжа чи безпечна? Це питання філософське. Якщо харчуватися безпечною їжею, то ризику для здоров? я не буде, а якщо харчуватися здоровою їжею, то це вже питання того, як люди розглядають цю здорову їжу. Наприклад, у США вважали, що масло — це найбільший ворог, вся молочка була знежиреною, але незабаром багато людей почали хворіти, і дослідження засвідчили, що їм не вистачає саме тваринних жирів у раціоні. Незабаром ціни на худобу, яка давала жирне молоко, злетіли в 10 разів.

Джерело фото: kmbs

Так і не дійшовши певної згоди щодо здорового харчування, вирішили, що сприйняття цієї їжі у кожного своє і все залежить від самих споживачів.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua