За кращими сортами — на Дачну

08 червня 2018, 14:00 5300

ДП «Експериментальна база «Дачна» Селекційно-генетичного інституту НААН 14 червня 2018 року запрошує аграріїв на День поля. Одне з найкращих насіннєвих господарств України продемонструє результати своїх напрацювань і поділиться досягненнями.

Розповісти і показати сільгоспвиробникам у ДП «ЕБ «Дачна» є що, адже головним завданням цього підприємства є розмноження сортів селекції СГІ і виробництво насіння озимих і ярих культур.

Як розповідає директор наукової установи Михайло Семеніхін, у своєму розпорядженні ДП «ЕБ «Дачна» має більше 100 сортів і гібридів, при цьому вони передбачені персонально для кожного регіону

Такі сорти пшениці як Ліра, Мудрість, Щедрість від «Дачної» вже відомі аграріям і займають значні площі на українських полях. 

«Щорічно в господарстві вирощується від 22 до 25 сортів високоврожайної озимої пшениці, 5 — озимого ячменю, 6 сортів ярого, а також нові сорти гороху та інших культур», — розповідає Михайло Семеніхін.

Нові сорти різних сільськогосподарських культур можна буде побачити учасникам Дня поля на дослідному демонстраційному полігоні. Цікавою і наукоємкою буде і пленарна частина заходу, під час якої провідні вчені-селекціонери напередодні нового маркетингового року розкажуть про свої напрацювання, ідеї та пропозиції щодо правильності ставок при виборі тих чи інших сортів озимих культур.

«Ми розробили власну систему обробітку ґрунту, а також технологічно супроводжуємо наші сорти на полях сільгоспвиробників. Співробітники «Дачної» надають чіткі рекомендації для кожного сорту, дотримання яких гарантує аграрію отримання високого врожаю. Нам небайдуже, які результати отримують наші клієнти, і дуже важливо, щоб вони отримували максимальну врожайність і максимальну віддачу від наших сортів. Коли ми бачимо цей успіх, це нас ще більше надихає на роботу і нові відкриття», — зазначає Михайло Семеніхін і додає, що аграрії, які 14 червня завітають до «Дачної» на День поля, вочевидь не прогадають.


Для довідки: Державне підприємство «Експериментальна база «Дачна» Селекційно-генетичного інституту — Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення НААН вже понад 80 років працює на ринку насіння. Підприємство вже багато років поспіль у рейтинговій програмі «Краще підприємство країни» отримує відзнаку «Краще державне підприємство року».


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua