Війна нашкодила українським аграріям на $4,3 млрд

15 червня 2022, 14:22 239

Загальна сума збитків від війни в сільському господарстві України сягнула $4,3 млрд.

Про це свідчать результати «Огляду збитків від війни в сільському господарстві України», підготовленого Центром досліджень продовольства та землекористування KSE Institute спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, опубліковані на сайті міністерства. 

Ключові цифри: 

  1. У структурі пошкоджень найбільші втрати фіксуються внаслідок знищення або часткового пошкодження сільськогосподарських угідь та незбору врожаю — $2,135 млрд. Сільськогосподарські землі зазнали двох значних видів пошкоджень — мінне забруднення та пряме фізичне пошкодження. Вартість обстеження земель із високим ризиком мінного забруднення та розмінування постраждалих територій оцінюється в $436 млн.
  2. Південні регіони, які зараз потерпають від окупації рф та важких боїв, також є регіонами з найбільш розвиненою іригаційною інфраструктурою.  Орієнтовна вартість заміни та ремонту пошкодженої іригаційної інфраструктури становить $225 млн.
  3. Окрім прямого пошкодження земель — окупація, воєнні дії та мінне забруднення обмежують доступ фермерів до полів і можливості для збору врожаю. Орієнтовно 2,4 млн га озимих культур загальною вартістю у $1,435 млрд залишаться незібраними внаслідок агресії рф.
  4. Сільськогосподарська техніка та обладнання також зазнають пошкоджень у результаті обстрілів, авіаударів та бойових дій, що відбуваються в безпосередній близькості. Орієнтовна вартість заміни та ремонту пошкодженого машинного обладнання становить $926,1 млн.
  5. Є свідчення про те, що рф цілеспрямовано знищує елеваторні потужності з метою послаблення українського агросектору. Загальна сума збитків внаслідок пошкодження або знищення зерносховищ оцінюється у $272 млн.
  6. Оціночна вартість загиблих тварин складає понад $136 млн. Свійські тварини гинуть не лише безпосередньо від активних бойових дій, але й від обмеженого фізичного доступу на ферми, обмеженої можливості для закупівлі кормів та надання  ветеринарних послуг. Орієнтовна кількість тварин, які загинули внаслідок агресії рф у постраждалих районах, становить 42 тис. голів овець і кіз, 92 тис. голів великої рогатої худоби, 258 тис. свиней та понад 5,7 тис. голів птиці.