За 2025 рік АТ «Укрзалізниця» сумарно перевезла на експорт 2 млн 791 тис. т шроту, що більше на 3,2% до минулого року і є найкращим показником за останні п’ять років. Зростання склало плюс 87,4 тис. т.
Про це повідомив заступник директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов під час онлайн-наради представників товариства з учасниками аграрного ринку.
За його словами, 2025 року «Укрзалізниця» зафіксувала третій історичний результат за всю історію, більше шроту на експорт було вивезено лише у 2019 та 2020 роках.
«З 2 млн 791 тис. т левова частка шроту — 71% — була вивезена через сухопутні західні переходи, через які було експортовано 1 млн 980 тис. т. Через порти було експортовано, відповідно, 29% шроту — 810,6 тис. т», — зазначив Валерій Ткачов.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Вино, ефіроолійні рослини та локальні продукти: на Львівщині запрацювала нова агролокація

На Одещині агровиробникам продемонстрували сучасні технології у зрошенні

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Україна, Румунія та Європейська Комісія узгодили комплекс заходів для збільшення пропускної спроможності Сулінського каналу та скорочення часу очікування суден.

Закупівельні ціни на продовольчу пшеницю українського походження демонструють зростання поточного тижня в порту Констанца (Румунія).

З 1 по 26 серпня було експортовано 1,423 млн тонн зернових, олійних та продуктів їх переробки, що становить 33% від потреби на цей період.

Альтернативна логістика через Польщу та інші країни ЄС не повинна розглядатися лише як екстрений запасний варіант, а має бути довгостроковою метою.

Чорноморські порти заблоковані вже понад місяць. Поточні умови експорту значно ускладнені порівняно з 2022 роком, адже триває збір врожаю, склади завантажені, а ціни на зерно значно нижчі. На думку експертів, така ситуація зберігатиметься щонайменше до кінця року, тому альтернативну логістику треба налагоджувати вже зараз і надовго.

Дочірня компанія АТ «Укрзалізниця» — UZ Cargo Poland — реалізувала передачу рекордного вантажного поїзда через прикордонний перехід із Польщею.

Україна офіційно звернулася до польської сторони з пропозицією подвоїти кількість залізничних потягів, що перетинають прикордонні переходи.

У період розпалу жнив у портах Великої Одеси через атаки ворога по інфраструктурі та суднах повністю заблоковано експорт агропродукції. Сьогодні ситуація набагато критичніша за 2022 рік, адже зараз сільгоспвиробникам потрібні обігові кошти водночас і на посівну, і на покриття боргових зобов'язань перед банками. Але аграрії не можуть отримати перші кошти від реалізації урожаю.

Експорт продукції агропромислового комплексу з України у червні 2026 року становив 4,79 млн т, що на 7,5% менше показника попереднього місяця.