Виробник: Різницю від зниження ПДВ оплатить покупець

25 січня 2021, 14:15 3639

Зниження ПДВ з діючої 20% до запропонованої ставки 14% ПДВ на окремі види сільськогосподарської продукції призведе до зростання собівартості продукції, і цю різницю має оплатити покупець.

Про це заявив генеральний директор ТОВ «Укрпродукт Груп» Юрій Гордійчук під час прес-конференції «Харчові продукти здорожчають на 5%, переробні аграрні підприємства отримають збитки до 70%. Кому вигідний закон 3656?».

«Сьогодні в Україні існує гострий дефіцит молочної сировини, і ціни на неї європейські, а якість — ні. Однозначно, що від впровадження закону №3656 ціни на молоко не знизяться. Собівартість молочної продукції складається на 90% із ціни на молоко», — зазначає Юрій Гордійчук.

За його словами, на міжнародних ринках вітчизняний продукт стає неконкурентним, і імпорт буде зростати.

«В кінцевому варіанті ми матимемо наступну ситуацію — якщо фінансова звітність говорить, що наша EBITDA становить 3,2%, то при збільшенні собівартості на 4-5% це призведе до мінусової EBITDA, бізнес буде неефективний, ми працюватимемо у збиток», — розповідає Юрій Гордійчук.

Він наголошує, що переробники знаходяться на мінімальному рівні рентабельності, а взимку взагалі молочний бізнес працює «в мінус». Прогнозує, що за таких умов Україна матиме ситуацію, коли бізнес буде виживати, а робочі місця — зменшуватися.

«Наше підприємство в Староконстянтинові (Хмельницька обл.) — бюджетоутворююче, і якщо ми скоротимо виробництво на 30-40%, це вдарить по місцевому бюджету. Таких підприємств маємо три. Тож у регіонах наслідки дії закону №3656 відчують вже найближчі пів року», — впевнений Юрій Гордійчук.


Для довідки: Верховна Рада України 17 грудня 2020 року прийняла закон №3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо ставки ПДВ з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», яким встановлюється ставка ПДВ у розмірі 14% за операціями поставки та ввезення в Україну окремих видів сільськогосподарської продукції.


Людмила Лебедь, AgroPortal.ua