Мінагропрод: Проблем з продуктами через воєнний стан не буде

28 листопада 2018, 14:13 2004

В Україні сформувався профіцит основної групи продуктів харчування, тому немає підстав для виникнення дисбалансу внаслідок дії воєнного стану в низці областей України.

Про це написав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк у своїй колонці на ЕП.

«Ми ведемо регулярну статистику щодо забезпечення регіонів основними продуктами харчування, зокрема, в якій з областей необхідне додаткове постачання, а які знаходяться на повному самозабезпеченні. Оперативні дані свідчать, що пропозиція продуктів значно перевищує попит», — зазначив Максим Мартинюк.

Баланси попиту і пропозиції за основними продуктами харчування були свідомо наведені у більш широкому діапазоні (листопад 2018-січень 2019 рр.), що перевищує максимальну тривалість режиму воєнного стану. Профіцит спостерігається у всіх проаналізованих категоріях, а саме: борошна пшеничного, крупи гречаної, свинини, м«яса птиці, яєць курячих, олії соняшникової, цукру, овочів борщового набору.

«Продукції більш ніж достатньо за всіма базовими категоріями і вона доступна в будь-який момент. У разі спекулятивного росту цін у нас є широкий інструментарій для їх гасіння», — додав перший заступник Міністра.

Так, баланси попиту і пропозиції за основними продуктами харчування на листопад 2018-січень 2019 рр:

Борошно пшеничне: очікуваний попит на листопад 2018-січень 2019 р становить 500,5 тис. т, пропозиція ресурсу на цей період — 552,7 тис. т. Профіцит.

Крупа гречана: очікуваний попит 25,4 тис. т, пропозиція ресурсу — 35,3 тис. т. Профіцит.

Свинина: очікуваний попит — 162,5 тис. т, пропозиція ресурсу — 188,4 тис. т. Профіцит.

М'ясо птиці: очікуваний попит 232,7 тис. т, пропозиція ресурсу — 565 тис. т. Профіцит.

Яйця курячі: очікуваний попит — 2,7 млрд штук, пропозиція ресурсу — 4,3 млрд штук. Профіцит.

Олія соняшникова: очікуваний попит — 137,3 тис. т, пропозиція ресурсу — 973,7 тис. т. Профіцит.

Цукор: очікуваний попит — 411,9 тис. т, пропозиція ресурсу — 1,46 млн т. Профіцит.

Овочі борщового набору (сумарно картопля+буряк+капуста+цибуля+морква): очікуваний попит 2,42 млн т, пропозиція ресурсу — 14,9 млн т. Профіцит (величезний розрив формує в основному урожай картоплі, але перевищення зафіксовано і за іншими складовими в категорії).