Для аграріїв створять антикризовий штаб з енергетичних проблем

27 жовтня 2021, 09:17 2416

Міністерство аграрної політики та продовольства формує департамент харчової промисловості, який займатиметься проблемами та державною підтримкою підприємств-переробників у харчовій галузі. Також створюється антикризовий штаб для вирішення енергетичних проблем в агросекторі через різке зростання вартості енергоносіїв.

Про це міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив під час зборів до Дня працівників харчової промисловості, повідомляє об'єднання «Спілка молочних підприємств України».

Він додав, що міністерство знає про проблеми молокопереробників, готове до співпраці і буде відстоювати інтереси молочної галузі та розширювати можливості держпідтримки.

«В міністерстві є розуміння того, що переробники сьогодні знаходяться у кабальних умовах. Будемо рухатися разом вперед, використовуючи всі можливості. Вже ведеться робота над забезпеченням підтримки вітчизняних виробників на законодавчому рівні. Наша мета — у 2022 році прийняти закон про внутрішню торгівлю і навести порядок у відносинах постачальників і торгових мереж», — сказав він.

За даними Держстату, виробництво молока в Україні в січні-вересні 2021 року знизилося на 6,1% порівняно з січнем-вереснем 2020 року — до 6,81 млн т. Станом на 1 жовтня поголів'я великої рогатої худоби скоротилося в порівнянні з аналогічною датою 2020 року на 6,7%, до 3,11 млн голів (у тому числі поголів'я корів — на 5,9%, до 1,64 млн голів).