В Україні зменшаться площі під білоголовою капустою

07 квітня 2024, 13:20 1053

Площі під білоголовою капустою 2024 року зменшаться на 15-18% порівняно з минулим сезоном. Це дуже значний показник.

Про це повідомив керівник з маркетингу насіння овочевих культур компанії Syngenta Євген Колінько під час онлайн-мітапу «Капуста як бізнес. Як не попасти на бабло та заробити?».

propData.content.image
Євген Колінько, керівник з маркетингу насіння овочевих культур компанії Syngenta

Причини такі: по-перше, не вистачає робочих рук, а збір урожаю капусти проводять загалом вручну. По-друге, капусту проблематично зберігати (затрати на електроенергію, вентиляцію приміщення, тару тощо). По-третє, ціна, яка сформувалася, є дуже низькою. По-четверте, трипс — це значна проблема капусти, з якою важко боротися. Якщо цього шкідника не здолати, капуста вийде низької якості.

З позитивного у вирощуванні капусти є те, що овоч йде чи не в кожну страву, а значить, користується попитом на ринку. Крім того, значний плюс у тому, що білоголова капуста росте і споживається цілорічно. В грудні сіють ультраранню капусту на Одещині, Закарпатті, а в цей же період на Дніпропетровщині триває збір урожаю пізньої капусти. 

Євген Колінько додає: замало виростити, потрібно ще знайти шляхи збуту капусти. Це можуть бути локальні магазини в районі вирощування овоча. Також варто подумати про переробку (квашіння, виробництво напівфабрикатів тощо). Найбільший споживач овочів, зокрема й капусти, — це наразі ЗСУ, постачання йдуть постійно.


Вікторія Полевик, AgroPortal.ua