Ціна цибулі підтягується до $1/кг

16 квітня 2019, 12:28 3232

Чергове зростання ціни відбулось на ринку ріпчастої цибулі України в минулі вихідні. Вартість продукції досягнула безпрецедентно високого рівня 20-25 грн/кг (0,66-0,83 €/кг).

На гуртових ринках країни цибуля вітчизняного виробництва пропонується в максимальному діапазоні 22-25 грн/кг (0,73-0,83 €/кг), імпортна продукція виробництва Азербайджан та Узбекистан коштує 20-22 грн/кг (0,66-0,73 €/кг), повідомляє «Інфо-Шувар»

«Зростання ціни пов'язане, передусім, із суттєвим скороченням імпорту, яким від початку листопада Україна намагалася компенсувати нестачу продукції місцевого виробництва. Головними постачальниками цибулі в Україну в цьому сезоні стали Узбекистан, Казахстан та Азербайджан. Сьогодні в господарствах цих країн запаси цибулі експортної якості майже вичерпані. В сусідніх з Україною країнах, яких можна вважати потенційними постачальниками цибулі, ціни теж доволі високі через падіння врожаю в 2018 році», — говорится у повідомленні.

Про скорочення імпорту свідчать і дані Держстату, згідно яких в березні Україна імпортувала 11,8 тис. т цибулі, в порівнянні з лютим цей обсяг зменшився більш ніж в 2 рази.

Дані ОРСП «Шувар» підтверджують інформацію про зниження пропозиції. Якщо в лютому через інфраструктурні потужності ринку було продано рекордні 3,5 тис. т цибулі, то вже в березні пропозиція скоротилася до 1,9 тис. т, втім, навіть такий обсяг можна вважати рекордним показником обсягів торгівлі на «Шуварі», принаймні за останні 5 років. За словами продавців сьогодні попит на цибулю значно перевищує реальну пропозицію, покупців навіть не відлякують високі ціни.

«За рік цибуля в Україні подорожчала майже в 5 разів. На цьому тижні ціни на українському ринку, вперше від початку сезону, перетнули рівень цін в сусідній Польщі, де цього року теж зафіксовані рекордно високі ціни. На гуртовому ринку «Броніше» в Варшаві сьогодні цибуля коштує 0,64-0,75 €/кг», — зазначають експерти. 

За поточний сезон Україна вже імпортувала 61,5 тис. т цибулі.