Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час конференції, інформує Мінагропрод.
«Ми маємо не забувати, що такі країни як Молдова, Таджикистан та інші будуть все більше формувати нам конкуренцію на світових плодоовочевих ринках. Нам потрібно не упустити момент. Тому саме первинна переробка може створити додаткові ніші для вітчизняної продукції. Але для первинної переробки потрібно об’єднуватись або шукати підтримку інвесторів чи донорів», — зазначила Ольга Трофімцева.
Кооперація або кластерний підхід може бути шляхом вирішення питань формування товарних партій, обладнання переробних потужностей та покриття витрат, пов’язаних з сертифікацією та стандартизацією.
За словами Ольги Трофімцевої, саме в плодоовочевому бізнесі, привабливому для малих та середніх виробників, кооперація має найбільші шанси на успішний розвиток.
«Сьогодні український ринок овочів, фруктів та ягід є досить непростим через його недостатню комерційність і через надзвичайну орієнтованість в минулому на експорт до Росії, що призвело до критичних наслідків для галузі після закриття ринку цієї країни. Але приємно бачити, що бізнес починає переорієнтовуватись на інші ринки збуту і все більше думати про переробку», — підкреслила заступник міністра.
Для довідки: за попередніми даними, із овочів «борщового набору» одержано в поточному році: капусти — 1,77 млн т (у 2015 р. її було одержано 1,7 млн т), цибулі — 0,93 млн т (0,96 млн т), буряку столового — 0,88 млн т (0,83 млн т), моркви столової — 0,91 млн т (0,82 млн т), часнику — 0,18 млн т (0,176 млн т).

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Тиск на бюджет і мінус 11 млрд євро підтримки — те, чого боїться найближчий сусід України. Між тим, можливі й позитивні сценарії українсько-польських відносин: співпраця в переробці та спільний експорт, розвиток консалтингових і логістичних мереж, і в результаті посилення економіки всього ЄС.

Для виробництва натурального яблучного оцту найкраще підходять тверді сорти яблук, зокрема Лігол, Фуджі, Піно та Целеста.

Молдова втратила статус нетто-експортера овочів — нині імпорт перевищує експорт у 15 разів. Внутрішнє виробництво не покриває дедалі більший попит на ринку.

Сезон збору спаржі в господарстві INSTAFERMA, що на Житомирщині, розпочався дуже пізно — 5 травня.

Подружжя фермерів Олени та Сергія Панчуків із Житомирщини придбали машину для збору спаржі українського виробника з Сум.

Бразильські виробники цитрусових тестують автономні системи збирання врожаю за допомогою дронів. Технологію ізраїльської компанії Tevel, яку постачає Dal Tecnologia, вже протягом двох років випробовують у великих апельсинових господарствах країни.

У країнах Європи запаси яблук і груш залишаються вищими за оптимальні показники, що впливає на темпи реалізації продукції та імпорт фруктів із Південної півкулі.

Європейський Союз для українських аграріїв — найважливіший ринок, що вже сьогодні визначає стратегію експорту й технологію виробництва. Лише у січні – лютому 2026 року Україна експортувала 9,95 млн т сільськогосподарської продукції на загальну суму $4 млрд, при цьому валютний виторг від аграрного експорту зріс на 9,3% порівняно з минулим роком, а частка ЄС у загальному обсязі експорту склала близько 50%.

В Україні активно розвивається крафтове виробництво, яке стає важливим елементом економіки сільських територій. Водночас сектор залишається вразливим і потребує системної підтримки.

Жінки в агросекторі працюють у різних напрямах — від науки та фермерства до міжнародних організацій. Їхні професійні шляхи різні, але кожна робить свій внесок у розвиток галузі.