Посівні площі озимих в Україні скоротились до мінімуму за 10 років

31 жовтня 2019, 10:25 3148

Українські аграрії станом на 29 жовтня посіяли понад 6,7 млн га озимих зернових (93% до прогнозу), що є найменшим показником за останні 10 років.

Як говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), про це свідчать оперативні дані Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Із вказаних площ пшеницею засіяно 5,7 млн га (93%), житом — 119 тис. га (97%) та ячменем — 874 тис. га (95%).

«Через посуху темпи осінньої посівної кампанії відстають від минулорічних. Брак ґрунтової вологи змусив аграріїв відкласти посівні роботи до настання більш сприятливих умов. Наразі збігли всі строки, необхідні для отримання сходів, продуктивного кущення рослин та загартування до несприятливих умов зимівлі зернових культур.

Це, в свою чергу, в результаті призведе до того, що прогнозні обсяги посівної озимих зернових не будуть виконані у повному обсязі, оскільки збільшується коло ризиків. Пізні посіви мають гіршу зимостійкість та продуктивність рослин, збільшується ймовірність вимерзання культур, пересіву площ ярими культурами, все це ставить під загрозу майбутній врожай», — пояснюють в УКАБ.

Динаміка посівних площ озимих зернових культур

Джерело: дані Держстату; МінРЕТС
Джерело: дані Держстату; МінРЕТС

«Зважаючи на закінчення оптимальних та граничних термінів посівів озимини, площа під озимими культурами під врожай 2020 року найменша за останні десять років», — додають в асоціації.

Структура посівних площ під озимими зерновими 2018-2019 рр.

Джерело: Оперативна інформація МінРЕТС
Джерело: Оперативна інформація МінРЕТС

Також в УКАБ зазначають, що через існуючі політичні та економічні ризики структура посівів озимих зернових культур зазнала змін. Цього року під час осінньої посівної кампанії деякі аграрії зробили ставку на менш витратний у вирощуванні озимий ячмінь, а також засіяно більше площ житом, зважаючи на цьогорічний ажіотаж та збільшення цін на культуру.

«За попередніми оцінками, станом на кінець жовтня порівняно з аналогічним періодом минулого року посівні площі озимих зернових культур скоротилися: в Черкаській області — на 18,4%, Чернігівській — на 17,9%, Чернівецькій — на 16,1%, Київській — на 16,4% та Вінницькій — на 14,4%», — уточнили в УКАБ.

Крім того, за оперативними даними, на зазначену дату відсіяно 1078 тис. га озимого ріпаку, що більше від аналогічного показника минулого року на 59 тис. га.