Агроном: Забур’яненість сої забирає 30-50% врожаю

28 березня 2019, 08:40 1448

На початкових етапах органогенезу сої, через те що ця культура характеризується тривалим гербокритичним періодом (45-50 діб), дуже важливо забезпечити їй достатню кількість вологи, елементів живлення та світла. Високий рівень забур’яненості в цей період може призвести в подальшому до втрат врожаю на рівні 30-50%.

Про це розповів керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

«Одна з умов отримання щедрого врожаю сої — висівати її у чисте, звільнене від бур’янів поле. Також потрібно застосовувати ґрунтові гербіциди до появи сходів культури. Ці агротехнічні прийоми дозволяють відтермінувати появу бур’янів і, відповідно, забезпечують сприятливе середовище для росту і розвитку сої. Тому гербіцидний захист є невід’ємною частиною будь-якої технології вирощування цієї культури», — зазначає Олександр Мигловець.  

За рекомендацією агронома, як для до-, так і післясходового контролю бур’янів варто застосовувати Селефіт Екстра у нормі 2,5 л/га (прометрин, 400 г/л + метрибузин, 100 г/л). Комбінування двох діючих речовин із різних хімічних класів надійно захищає культуру та забезпечує контроль широкого спектру дводольних та деяких злакових видів бур’янів, зокрема амброзії полинолистої, лободи (види), підмаренника чіпкого, гірчаків (види), елевзини індійської, пасльону чорного, переліски однорічної та інших.

Олександр Мигловець відзначає, що гербіцид поглинається як кореневою системою, так і проростками бур’янів. Механізм дії полягає у блокуванні процесу фотосинтезу через зв’язування електронів; припиняється виробництво білків, які є структурними елементами стінок клітин, внаслідок чого ріст бур’янів призупиняється, і вони гинуть.

«Максимальна тривалість захисної дії препарату досягається за сприятливих погодних умов (достатня кількість вологи в ґрунті, температурний режим від +12°С). Крім того, за достатнього рівня зволоження Селефіт Екстра не потребує заробки в ґрунт. Якщо ж у посівах переважають однорічні злакові види бур’янів, для розширення спектру дії варто застосувати Тізер, 2,0 л/га (пропізохлор, 720 г/л)», — відмічає Олександр Мигловець.