У результаті бойових дій в Маріуполі на зерновому терміналі «УкрТрансАгро» окупантами пошкоджено до 100% силосів, в яких досі горить пшениця та кукурудза, та знищено два з трьох припортових склади. Загальні втрати зернових складають понад 30 тис. т. Компанія в травні заявила про припинення діяльності в Маріуполі.

Про це повідомив операційний директор компанії «УкрТрансАгро» Андрій Леонідов під час засідання Trend&Hedge Club.

«Це підтверджує те, що окупантам не потрібна інфраструктура та зерно. Це показове знищення міста і нашого об’єкта в тому числі», — зазначає Андрій Леонідов.

За його словами, наразі компанія шукає шляхи відновлення роботи, але вже не в Маріуполі. За оцінками Андрія Леонідова, щоб побудувати такий самий перевалочний термінал, потрібно понад 80 місяців. 

Андрій Леонідов, операційний директор компанії «УкрТрансАгро» Андрій Леонідов

«Хочемо свій досвід роботи в локальних портах перенести на інші логістичні шляхи рішення загальноукраїнської проблеми з зерном. Намагаємося знайти нішу, де ми будемо корисні не лише в плані працевлаштування своїх співробітників, але й допомоги країні з експортом загалом»

Андрій Леонідов, операційний директор компанії «УкрТрансАгро» Андрій Леонідов
Ажіотаж у логістиці. Блокування українських портів ставить на коліна світ Ажіотаж у логістиці. Блокування українських портів ставить на коліна світ

90 млн т зернових. Саме стільки вирощеної продукції Україна не може вивезти через блокування портів з боку росії. $170 млн. Саме стільки щодня (!) втрачає Україна через заблоковані країною-агресором порти.

Андрій Леонідов зазначив, що рішень щодо експорту є кілька: невеликі річкові порти, перевезення залізничним транспортом та Західна Україна, яка може частину виробленого збіжжя пропустити через себе та допомогти в надходженні валютної виручки в країну. 

«Також є автологістика, яка зараз захмарна за вартістю. Якщо раніше перевезення з Дніпра до Ізмаїла коштувало 3 тис. грн, то зараз автоперевізники не хочуть їхати і за 5 тис. грн», — додає Андрій Леонідов.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

В України є два місяці для експорту зернових В України є два місяці для експорту зернових

Україна раніше вивозила портами 5 млн т збіжжя в місяць. Після початку війни в березні вдалося вивезти близько 200 тис. т, в квітні — 1 млн 90 тис. т. Найбільший прогрес щодо вивезення зерна — на румунському напрямку. Зараз це можливо, оскільки кінець сезону, і порти там мало завантажені.

ООН: В українських портах заблоковано 4,5 млн т зерна ООН: В українських портах заблоковано 4,5 млн т зерна

Майже 4,5 млн т зерна заблоковано у портах України. 

Мультимедіа