Українських сезонних працівників більше не цікавить Польща

26 травня 2024, 15:10 66587

Зарплати в Польщі ростуть, натомість роботодавцям усе важче знайти людей на сезонні роботи.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на дані Міграційної платформи EWL. 

«Польща вже другий рік поспіль відчуває серйозний кадровий голод у літній сезон. Це пов’язано з тим, що українці, які зазвичай приїжджали до Польщі на сезонні роботи, тепер також можуть заробляти у Німеччині, Нідерландах чи інших країнах Західної Європи вдвічі-втричі більше», — пояснює директорка рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк. 

За даними ресурса, на сезонних роботах нині можна заробити 5-9 тис. злотих (50-91 тис. грн).

«Це короткострокова робота в агросекторі, де зарплата залежить від кількості робочих годин і продуктивності. Така робота підходить людям, які звикли до фізичної роботи. В основному її обирають українці, які живуть в селах і мають власні господарства», — розповідає Мар’яна Семенюк. 

За її словами, також це може бути сезонна робота на будівництві чи логістичних складах з пакування одягу. 

«З огляду на наближення сезону розпродажів, кількість вакансій в сфері логістики значно збільшується. Роботодавці в сфері послуг та готельному бізнесі нарікають на те, що складно найти працівників на зарплату у 6 тис. злотих нетто (60,6 тис. грн)» — йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що дефіцит у транспортній галузі теж вагомий. За ​​різними оцінками, не вистачає від 150 до 300 тис. водіїв.